Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Dağ Başında Kur`an Öğreniyorlar

Dağ Başında Kur`an Öğreniyorlar

01 Temmuz 2012 Pazar 01:33
Ardahan`a 15 kilometre mesafedeki Ölçek köyü yaylasındaki kursta günde 3 saat Kur`ân okuma, Hz. Muhammed (SAV)`in hayatı ve diğer dinî bilgileri öğreniyorlar

Yaklaşık 2 bin öğrencinin yaz Kur`ân kurslarına gittiği Ardahan`da bazı öğrenciler yaylada ders görüyor.

Ölçek Köyü Din Görevlisi Olgun Sarıkamış tarafından verilen kursta bir tarafta ineklerin otladığı, diğer tarafta kaz ve tavukların bulunduğu merada eğitim gören öğrenciler, dersin eğlenceli geçtiğini belirtiyor. Öğrencilerden Aylin Betül Sarıçam, yakında müftülük tarafından çadır verileceğini, derslerine kapalı ortamda devam edeceklerini söylüyor.

Yaklaşık 20 öğrencinin bulunduğu Kur`ân ve siyer derslerine, çobanlar da eşlik ediyor. İnekleri merada bırakıp ders dinlemeye gelen çobanlar, öğrencileri yalnız bırakmıyor. Bu çobanlardan Fırat Kavak, ara sıra inekleri bırakıp derslere katıldığını ve Kur`ân okumayı örendiğini söyledi. Daha önce köyde Kur`ân kursuna gittiğini belirten Kavak, "Büyükler olarak küçüklere örnek olmamız lazım. Ben de öğrencilerle birlikte Kur`ân öğreniyorum, dinî bilgiler ediniyorum. Hocamıza da çok teşekkür ediyorum, yaylada her gün gelip ders veriyor." dedi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları