Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Demirtaş: Diyalog kapılarını kapatmadık

Demirtaş: Diyalog kapılarını kapatmadık

22 Mayıs 2012 Salı 15:13
BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM’de grup toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Grup toplantısı ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “samimiyseler oturur konuşuruz” sözlerini değerlendiren BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Biz samimi olarak demokratik, siyasal, barışçıl çözümden yana olduğumuz için hiçbir zaman diyalog kapılarını kapatmadık. Ama biz ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan’ın samimiyetini göremiyoruz” dedi.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM’de grup toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Başbakan’ın samimiyseler görüşeceğim BDP ile dedi, aramızda ip var dedi, ne dersiniz?” sorusuna BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, şu yanıtı verdi:

“Arada ince bir ip varsa o bizim bıraktığımız iptir. AKP’nin bıraktığı, açık bıraktığı bir kapı falan değil. Biz samimi olarak demokratik, siyasal, barışçıl çözümden yana olduğumuz için hiçbir zaman diyalog kapılarını kapatmadık. Ama biz ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan’ın samimiyetini göremiyoruz. Bu kadar tutuklama, bu kadar baskı bu kadar hakaret partimize yönelik bu kadar haksız ithamlar müzakere yapmak istediğiniz bir partiye gönderilecek mesajlar olamaz. Dolayısıyla Başbakan’ın müzakere niyeti çözüm niyetiyle ilgili biz ortada bir şaibeli durum olduğunu düşünüyoruz. Elbette ki Başbakan’ın kastettiği aradaki ince ip AKP’nin açtığı kapıdan kaynaklı değildir, BDP’nin ilkeli, diyalog tutumundan kaynaklıdır, biz böyle düşünüyoruz.”

ANF

Diğer Haberler