Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Denge TV Kapanıyor”Haberine Düzeltme

"Denge TV Kapanıyor"Haberine Düzeltme

21 Aralık 2012 Cuma 16:32
Türksat uydusu üzerinden yayın yapan Denge TV’nin ekonomik sıkıntılar nedeniyle yayın hayatına son verdiği yönünde ANF’de yer alan haber, Denge TV Yayın Kurulu tarafından yalanlandı.

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan Denge TV’nin ekonomik sıkıntılar nedeniyle yayın hayatına son verdiği yönünde ANF’de yer alan haber, Denge TV Yayın Kurulu tarafından yalanlandı.

Haberin yayınlanması ardından televizyonun haber müdürü Mehmet Taş, haberin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Denge TV Yayın Kurulu da yaptığı açıklamada, "yayın hayatına başladığımız 2007 yılından beri daima barışın demokrasinin ve insan haklarının dili ve savunucusu olduk. Yayın hayatına başladığımız günden bu yana birçok engelleyici ve kısıtlayıcı sorunla karşı karşıya kaldık. Yeri geldi bu sorunları aştık, yeri geldi frekanslarımızı değiştirmek zorunda kaldık, yeri geldi kapandık. İçinde bulunduğumuz süreçte de anlaşmalı olduğumuz platformla ilgili birtakım anlaşmazsızlıklardan dolayı yayınımız durmuş durumda. Anlaşma sürecinde karşılaştığımız bürokratik engeller de çözüme ulaşamama konusunda etkili oldu. bu sorunları aşmak için denge tv yönetimi olarak tüm çözüm yollarını zorlamaktayız. Bu sorunları en kısa sürede bir çözüme ulaştıracağımızdan ve yayın hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizden emin olabilirsiniz" dedi.

ANF yönetimi, televizyonun “ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapandığı” yönündeki haberden dolayı okurlarından ve televizyon yönetiminden özür diledi.

2007 yılından itibaren Türksat uydusu üzerinden yayın yapan Denge TV, özellikle Kürdistan'da yüksek bir izleyici potansiyeline sahipti. Merkezi Batman'da bulunan televizyon kanalı Kürtçe ve Türkçe dillerinde yayın yapıyordu. (anf)

Diğer Haberler