Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
”Devletleşme Koşulları Yok”

"Devletleşme Koşulları Yok"

04 Ağustos 2010 Çarşamba 15:02
Irak Temsilciler Meclisi Kürdistan İttifakı Listesi üyesi Mahmud Osman, Kürtler'in devlet olmaları için koşulların müsait olmadığını söyledi.
Irak Temsilciler Meclisi Kürdistan İttifakı Listesi üyesi Mahmud Osman, Kürtler'in devlet olmaları için koşulların müsait olmadığını, bu nedenle demokratik Irak'ta kalmaları gerektiğini belirtti.

Mahmud Osman, AKnews'e yaptığı açıklamada, "Kürtler Irak'la kalma konusunda kararlı. Demokrat ve federe olması şartıyla gelişmiş bir Irak Kürtler için de iyidir" dedi.

Sürekli olarak Kerkük sorununun çözümünü öngören 140'ıncı maddenin uygulanmasını istemelerinin nedeninin, sınırların belirlenmesi ve koparılan bölgelerin Kürdistan Bölgesi'ne iade edilmesi olduğunu belirten Osman, şöyle devam etti:

"Keşke bir devlet kurabilseydik. Fakat şu an kimse buna izin vermiyor. Uluslararası ve bölgesel koşullar Kürtler'e yardımcı olmuyor."

AKnews

Diğer Haberler