Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Devrimci Karargah da ”Ölüm Orucu”na Başladı!

Devrimci Karargah da "Ölüm Orucu"na Başladı!

09 Kasım 2012 Cuma 10:37
Buna ilişkin açıklamada, "Türkiyeli sosyalist-devrimci güçleri, devrimlerin ortak cephesini örmeye davet ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde bulunan Devrimci Karargah Davası tutsakları 1 Kasım tarihinden itibaren süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi eyleminde bulunduklarını ifade ederek, herkesin daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

PKK'li ve PAJK'lı tutsakların öncülüğünde 12 Eylül’de 60’ı aşkın kişiyle başlayan ve iki haftada 700’ü bulan süresiz dönüşümsüz açlık grevine katılım 5 Kasım’da 10 bine çıkarken, yeni katılımlarla sürüyor.

Hükümetten grevcilerin taleplerine somut bir yanıt gelmezken, Tekirdağ 1 ve 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde bulunan ve 9 Ekim tarihinde süresiz-dönüşümlü açlık grevine giren Devrimci Karargah tutsakları, eylemlerini süresiz-dönüşümsüz açlık grevine çevirdi.

1 Kasım tarihinden beri açlık grevinde olan tutsaklar adına açıklama yapan Cemal Bozkurt, cezaevlerinde başlatılan tarihin en büyük açlık grevi eylemine sosyalist-devrimci güçlerin gereken hassasiyeti göstermediğine dikkat çekti.

Dışarıda gerçekleştirilen destek eylemlerinin daha güçlü olması gerektiğini ifade eden Bozkurt, "Kendi aralarında çatışmalar yaşayan egemenler cephesinin, direnen Kürt halkına karşı tereddüt göstermeksizin birleşebilmesine karşılık sosyalist-devrimci güçlerin süresiz açlık grevi gündemindeki yetersiz yoldaşlığı, kahredicidir" diye konuştu.

Eylemlerinin bu yetersizliğe bir cevap olduğunu aktaran Bozkurt, "Bizler Devrimci Karargah davası tutsakları olarak bu kahredici yetersizliğe müdahale edebilmek amacıyla eylemimizi dönüşümsüz açlık grevine çevirdik. Bu vesileyle Türkiyeli sosyalist-devrimci güçleri zindanlarda ve dışardaki eylemsel süreçlerde daha katılımcı bir duruş sergilemeye, devrimlerin ortak cephesini örmeye davet ediyoruz" diye kaydetti. 

Diğer Haberler