Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır’da

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da

06 Nisan 2012 Cuma 16:24
Diyarbakır'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Dicle Üniversitesi Camii'nde hutbe ve vaaz vererek namaz kıldırdı.

DİYARBAKIR - "Türkiye Buluşmaları" kapsamında Diyarbakır'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Cuma namazını Dicle Üniversitesi Camii'nde kıldırdı. Cuma hutbesinde ayetler ışığında kardeşlikten bahseden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, sözlerine Allah'a hamd, Hz Muhammed Mustafa'ya (SAV) selat ve selam ederek başladı.

Bugün İslam dünyasındaki mazlumiyetin küçük mensubiyetlerin büyük mensubiyetlerin önüne geçmesinden kaynaklandığını ifade eden Görmez, "Bizim en büyük mensubiyetimiz Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa'ya (sav) olan mensubiyetimizdir" dedi.

Efendimiz Hz Muhammed'in (SAV), "Beni görmeden bana iman edenler kardeşlerimdir" şeklindeki hadisi şerifi hatırlatan Görmez, "Allah bizleri Hz Muhammed Mustafa'ya kardeş kılsın" şeklinde dua ederek konuşmasını bitirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, daha sonra Cuma namazını kıldırdı. 

"Türkiye Buluşmaları" kapsamında Diyarbakır'da görev yapan din görevlileri ile bir araya gelecek olan Başkan Görmez, toplantının ardından Ankara'ya hareket edeceği öğrenildi.

(M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler