Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyar-ı Muhammed ’Peygamber’e Sadakat’ için ayakta

Diyar-ı Muhammed 'Peygamber'e Sadakat' için ayakta

23 Eylül 2012 Pazar 16:15
Diyarbakır'da "Peygamber (sav)'e Sadakat Mitingi yüzbinlerin katılımıyla başladı.

İsrail asıllı Amerikan film yapımcısı Sam Bacile'nin Hz Muhammed'e hakaret içeren "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmine tepki göstermek amacıyla Diyarbakır'ın tarihi miting alanı İstasyon Meydanı'nda gerçekleşen "Peygamber (sav)'e Sadakat Mitingi" büyük bir heyecan ve öfkeyle başladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan miting, Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Başkanı Salih Demir'in konuşmasıyla devam etti.

Ashabı Kehf diyarından Diyar-ı Muhammed'e selam getirdiğini söyleyen Demir konuşmasını şöyle sürdürdü; "Ey Müslümanlar, Efendimize alçakça saldırı yapılmıştır. Bizler bugün sadakatimizi göstermek ve bunlara dur demek için buradayız. Akıllarınca İslam Peygamberini değersizleştirmeye çalışıyorlar. Bu saatten sonra kimse Resulün onuruna, iffetine, şerefine, haysiyetine dokunmaya ve dil uzatmaya cüret edemeyecek. Çünkü tüm Müslümanlar ve Resul sevdasının merkezi Diyar-ı Muhammed ayakta… Diyar-ı Muhammed artık ayakta ve bu iş çözülünceye kadar da ayakta durmaya kararlı ve azimlidir. Efendimizin muhabbetini, sevdasını kalplerimize nakşedelim. Evlerimize, sokaklarımıza onu hatırlatacak şekilde afişler, pankartlar asmayı unutmayalım. Gelin hep birlikte onu yaşayalım ve yaşatalım. Haykırıyoruz ki; Ey Allah'ın Resulü, ey âlemlere rahmet elçi ve ey 18.000 alemin insinin ve cinninin nebisi; anamız babamız, canımız, evladımız, malımız her neyimiz varsa senin onuruna, haysiyetine, şerefine fedadır. Ey Allah'ın Resulü, sen ümmetin için şefkatli bir Peygambersin. Ümmetin burada ve sana kurban, sana muhtaçtır Ey Allah'ın sevgilisi… İslam düşmanlarının aramıza soktuğu tefrikaları tam bir ümmet bilinciyle ortadan kaldırılabiliriz."

Miting, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed üzerine bestelen ilahi, kaside, ezgi ve marşların okunması ile devam ediyor. (İLKHA)

peygambere_sadakat_mitingi_a0.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_a1.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_a2.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_a3.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_a5.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_a4.jpg

peygambere_sadakat_mitingi_b1.20120923164334.jpg

Diğer Haberler