Muslim: Tirkiye dê winda bike!
Salih Muslim wiha got: “Tirkiyê di nav çirava Sûriyê de ye. Tirkiye jî dê weke DAIŞê tarûmar bibe.”
Barzanî: Guhertinek mezin di rê de ye!
Serok Barzanî ragihand ku di hevdîtinên Enqerê de mijarên tekoşîna li dijî DAIŞê, pêvajoya aştiyê û dibistanên Gûlen, hatine gotûbêjkirin.
Weşanxaneyê Roşna ra Di Kitabî
Weşanxaneyê Roşna ra di kitabê bînî vejîyayî. Kitabo yewin "Estanekan û Meselayanê Gêlî ra" yo, hetê Şahab Laçînî ra amade bîyo. Kitabo diyin ke Weşanxaneyê Roşna ra weşanîya, bi nameyê "Nuşteyê Verênî" yê Cemal Pîranijî yo.

Diyarbakır

22 yıl önce Batman’dan Diyarbakır'ın Bismil ilçesine yerleşen Çetin ailesi, FETÖ tarafından mağdur edildiğini ve örgüt yüzünden bir aile bireyinin hayatını kaybettiği ileri sürdü.
Diyarbakır’da bulunan 69 sivil toplum kuruluşu yaptıkları ortak açıklamada belediyelere kayyum atanmasına yönelik torba yasanın meclis genel kurulu gündemine alınmasına tepki gösterdi.
Diyarbekir'de açık alanlarda her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting, stant açma, çadır kurma gibi etkinlikler ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Diyarbakır’da 13 sivil toplum kuruluşu (STK), merkez Sur ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıları kınadı.