Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır AK Parti sahip çıktı

Diyarbakır AK Parti sahip çıktı

10 Ekim 2012 Çarşamba 09:20
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’in açıklamasına Diyarbakır AK Parti teşkilatından destek geldi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ve AK Parti üst kurul delegesi avukat Muhammed Akar, “Bölgede barış geliyor heyecanı oluştu” dedi, bu çıkışın desteklenmesi çağrısında bulundu.

Advan, “Son 20 yılda Diyarbakır’a 52 bin aile göç ettirildi. İşsizlik en önemli sorun haline geldi. AK Parti’nin şu anda yapmaya çalıştığı şey bölgenin rehabilite edilmesini sağlamaya çalışmak. Bir bürokratın bunu görmesi ‘Hatanın neresinden dönülse kârdır’ sözünü hatırlatıyor” dedi.

Devletin bölge halkıyla iletişime geçebileceği bir zeminin yaratılmasının en önemli gelişme olacağını belirten Advan, bu olumlu yaklaşımlarla örgütün güçlenmesinin önleneceğini de vurguladı. Advan, Başbakan Erdoğan’a da memnuniyetlerini bildireceklerini söyledi.

Akar ise, Müslümanların önceliğinin “barış” olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Diyarbakır başta olmak üzere bütün bölgede ümit var. Geçmişte Kürt toplumu üç insana baba dedi; biri Sultan Abdülhamid, ikincisi Özal. Son olarak da Gaffar Okkan. Diyarbakır’daki iş yerlerinde portresi hâlâ asılıdır. Kürtleri insan yerine koydular. Müdürümüzün açıklamaları da Gaffar Okkan gibi heyecan yarattı.”

Kaynak:radikal.com.tr

Diğer Haberler