Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Barosu Seçimleri Yarın

Diyarbakır Barosu Seçimleri Yarın

03 Kasım 2012 Cumartesi 18:32
Diyarbakır Barosu'nun 43. Olağan Kongresi bugün başladı. Başkan ve yönetim için yarın seçim yapılacak.

Diyarbakır Barosu'nun 43. Olağan Kongresi için bugün başlayan kongre süreci yarın yapılacak Baro başkanı, Yönetim Kurulu ve diğer kurullara üye seçimiyle son bulacak. 

Mevcut Başkan Mehmet emin Aktar'ın yarıştan çekilmesiyle; Av.Nesip YILDIRIM, Av.Tahir ELÇİ, Av.Sedat ÇINAR ve Av.Süleyman BİLGİÇ Başkan adayı olarak yarışacak.

Diyarbakır Barosu tarihinde ilk defa bir Başkan adayı yönetim kurulu listesiyle seçime katılıyor. Av.Nesip YILDIRIM, on kişilik Yönetim Kurulun beş üyesiliği için bazı arkadaşlarıyla beraber bröşür hazırlayarak, kendilerini ve projelerini izah ederek yarışa katılıyor.

Av.Nesip YILDIRIM'ın İslami camiaya, Tahir ELÇİ'nin BDP çevresine, Av.Sedat ÇINAR'ın ise Demokkrat Kürtler Hareketi-Arayışı'nın kurucu üyelerinden ve anayasa değişikliği vesilesiyle "yetmez ama evet" bildirisini de okuyan kişi.  Liberal ve demokrat Kürdî çevrelere yakın durduğuna dair bilgiler var.

Av:Süleyman BİLGİÇ'e olan desteğin sınırlı olduğu ve blok oy almasının zor olduğu iddia ediliyor.

Hazırladığı bröşür ve önerdiği hizmetler ve Diyarbakır barosu için vadettiği değişimden dolayı dikkatleri üzerine çeken Av.Nesip YILDIRIM ve beş yönetim kurulu üyesinin alacağı oy şimdiden merak ediliyor. Her üç adaya eşit şans tanıyanlar olduğu gibi, yarışın Av.Nesip YILDIRIM ile AV.Tahir ELÇİ arasında geçeceğini ileri sürenler de var.

Diğer Haberler