Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Barosu’nun seçimi için “HAK AVUKATLAR GRUBU”

Diyarbakır Barosu'nun seçimi için “HAK AVUKATLAR GRUBU”

23 Ekim 2012 Salı 08:42
Diyarbakır barosunda 4-5 Kasım’da yapılacak seçimler için, Başkan adayı ve yönetim listesi ile hazırlanan tek grup; “HAK AVUKATLAR GRUBU”

Diyarbakır barosunda 4-5 Kasım’da yapılacak seçimler için, dört başkan adayının yanısıra, bir başkan adayı ve beş yönetim kurulu üyesi adayı ile beraber grup olarak katılan "Hak Avukatlar Grubu" bir ilke imza atıyor.

Şimdiye kadar Diyarbakır Barosu'nda tek veya birden fazla başkan adayı yarışırken; bu sene 4-5 Kasım günlerinde yapılacak ve Diyarbakır Baro Başkanı'nın yanısıra on kişilik Yönetim Kurulu, Disiplin ve Denetim Kurulları ile Barolar Birliği'ne gönderilecek delegeler için de yapılacak seçimlere "Hak Avukatlar Grubu" Av.Nesip Yıldırım'ın başkan adaylığı ve beş kişilik yönetim kurulu adayından oluşan liste ile girecek.

Başkan Adayı'nı Av.Nesip Yıldırım olarak belirleyen "Hak Avukatlar Grubu"nun Yönetim Kurulu Üyeleri için önerdiği ve desteklediği adaylar; Av.Abdurrahim Ay, Av.Aydın Altaç, Av.Mehmet Şirin Yıldız, Av.Mustafa Saruhan, Av.Rengin Avcı, Av.Sadullah Urtekin'den oluşuyor.

Grubun hazırladığı kitapçıkta şu ifadeler yer alıyor:

- Meslektaşların mesleki kapasitelerini geliştirme,

- Mesleki sorunlarla etkin mücadele,

- Bağımsız insan hakları mücadelesi olmak üzere 3 temel üzerine baromuzu yeniden inşa edebilmemiz için desteğiniz gerekmektedir.

"HAK AVUKATLAR GRUBU"NUN ADAYLARI VE ÖZGEÇMİŞLERİ

1-     Diyarbakır Barosu başkan adayı Av. Nesip YILDIRIM:

1975 yılında Diyarbakır’ da doğdu. Dicle Üniversitesi Hukuk fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Evli ve 5 çocuk babası. Diyarbakır barosunun insan hakları alanındaki eğitim çalışmaları (3 dönem) ile cezaevi komisyonunda bir dönem çalıştı. Özellikle 2004 yılından itibaren, 7 yıl boyunca Mazlumder Diyarbakır Şubesi (1 dönem şube başkanı) ile Genel Merkezinde (2 dönem genel başkan yardımcısı) insan hakları alanında uzman ve yönetici olarak çalıştı.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI:

2-     Av.Abdurrahim AY          :

1981 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünü 2002 yılında bitirdi. Aralık 2004 tarihinden bu yana Diyarbakır Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Diyarbakır Barosu bünyesinde Basın ve Yayın, Mesleki Sorunlar, Çevre ve Tüketici Hakları ve Kara Mayınları ve Göç Mağdurları Komisyonlarında çeşitli görevler üstlendi. 2008 yılından bu yana Mazlumder Diyarbakır Şubesi başkanlığı görevinde bulundu.

3-     Av.Aydın ALTAÇ              :

1970 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu.1990 yılında D.Ü. Eğitim fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi hukuk Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında yatay geçişle D.Ü. Hukuk fakültesinden mezun oldu. İki dönem Adalet ve Kalkınma Partisinde başkan yardımcısı olarak yönetimde çalıştı. İlimizde kurulan Siyasi Müzakereler Merkezinin kurucu üyesi ve Gönül Köprüsü Derneği üyesi. Değişik spor federasyonlarında Disiplin Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

4-     Av.Mustafa SARIHAN     :

1980 yılında Diyarbakır’da doğdu. Dicle Üniversitesi Hukuk fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Evli ve 1 çocuk babası. Özellikle 2009 yılından itibaren, 4 yıl boyunca MazlumderR Diyarbakır Şubesi yönetim kademelerinde insan hakları mücadelesi alanında çalıştı

5-     Av.Rengin AVCI              :

1981 yılı Diyarbakır İli Çüngüş İlçesi doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Çüngüş'te tamamladı.1998'de Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2002 yılında  mezun oldu. 2003 yılından buyana Diyarbakır Barosuna bağlı serbest avukatlık icra etmektedir. Kadın hakları komisyonunda üye olarak çalıştı.    

6-     Av.Sadullah URTEKİN     :

1973 Yılında Mardin İli Kızıltepe İlçesinde doğdu. İlkokul, orta ve lise öğrenimini Kızıltepe İlçesinde tamamladı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası. Mazlumder üyesi ve sivil toplum alanında çalışmalara katılmaktadır.

PDF Dosyası için tıklayınız

HABER DİYARBAKIR

Diğer Haberler