Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınında Bugün (11 Ocak 2013)

Diyarbakır Basınında Bugün (11 Ocak 2013)

11 Ocak 2013 Cuma 09:40
Diyarbakır'da yayımlanan yerel gazete ve haber sitelerinden bazı haber başlıkları…

Diyarbakır yerel gazete ve haber sitelerinde öne çıkan başlıklar şöyle;

DİYARBAKIR MEDYA: PARİS'TE PKK'Lİ 3 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ
Paris'te bulunan PKK'nin Enformasyon Bürosu'na saldıran kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 3 kadını öldürdü. Öldürülenler arasında PKK kurucularından Sakine Cansız da bulunuyor.

DİYARINSESİ: YOLLAR KÖSTEBEK YUVASINA DÖNDÜ
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde yollarda oluşan çukurlar kazalara davetiye çıkarırken, adeta köstebek yuvasını anımsatan yollar sürücülerin tepkisine neden oldu.

ÖZGÜR HABER GAZETESİ: HÜDA-PAR'DAN İMRALI GÖRÜŞMELERİNE DESTEK
Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, parti olarak İmralı görüşmelerini akan kanın durması adına olumlu karşıladıklarını söyledi.

HABER DİYARBAKIR: YEREL SEÇİMLERDE HÜDA PAR'IN HEDEFİ
Yerel seçimlerdeki hedefleriyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Şahin, şöyle konuştu: "Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlere parti olarak katılabilmek için teşkilatlanmamızı bitirmemiz gerekiyor. Bu yıl içinde teşkilatlanmamızı bitirmeyi hedefliyoruz.

DİYARBAKIRSÖZ: 'SARHOŞ ASKERLER CAMİ'YE SALDIRDI' Adana'daki bir yerel gazete, İncirlik'te Amerikan askerlerinin bir camiye saldırdığı haberlerinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

YENİ YURT GAZETESİ: YARDIM KÖMÜRLERİ SATILIYOR İDDİASI
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından fakir ailelere ücretsiz dağıtılan kömürlerin simsar ve pikapçılar tarafından düşük fiyatlarla alınıp başkalarına satıldığı iddia edildi.

DİYARBAKIR YENİGÜN: ILISU BARAJI'NIN YÜRÜTMESİ DURDURULDU
Danıştay, Çevre Kanunu ve ÇED yönetmeliği uygun görülmediği gerekçesiyle Ilısu Baraj ve HES projesine yürütmeyi durdurma kararı verdi

GÜNEYDOĞU GÜNCEL: TAN: TELEFONDA HANIMIMIZLA BİLE KONUŞAMIYORUZ
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, telefon dinlemelerine tepki gösterdi. Tan, "Telefonda hanımımızla bile tartışamıyoruz" dedi

GAZETE DİYARBAKIR: BAŞÖRTÜSÜ, KİRLİ EMELLERDEN KURTULAMADI
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından Türkiye genelinde başlatılan 'Kamuda Kılık ve Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza' kampanyası Diyarbakır'da da başlatıldı. Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen şube Başkanı Yunus Memiş, kampanya öncesi Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

ÖZ DİYARBAKIR GAZETESİ: HALEP'TEN KAÇARAK DİYARBAKIR'A SIĞINDILAR
Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçan 20 aile, Diyarbakır'a göç etti. Kent merkezinin çıkışında bulanan boş arazide çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mülteciler, yardımlarla hayatlarını sürdürüyor.

GÜNEYDOĞU EKSPRES: 20 SURİYELİ AİLE DİYARBAKIR'A SIĞINDI
Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçan 20 aile, Diyarbakır'a göç etti. Suriyeli mülteciler, yardımlarla yaşamlarını sürdürüyor.

(M. Sait Adiyaman-İLKHA)

Diğer Haberler