Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınından Bugün-15 Haziran 2012

Diyarbakır Basınından Bugün-15 Haziran 2012

15 Haziran 2012 Cuma 18:17
Diyarbakır basınından bazı haber başlıkları…

Diyarbakır ve çevre ilçelerde yaşanan gelişmeler yerel gazetelere şöyle yansıdı.

Güneydoğu Güncel: 70 Kuruşun Altında Olmaz

Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu (DİZO) Başkanı Cevat Delil ve Yardımcısı Kenan Akdeniz, Çınar ilçesinde buğday hasadı yapan çiftçilerle görüştü.

Akademisyenler Saraç Dedi

Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç 457, Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem 231, Prof. Dr. Ahmet Keleş 84, Prof. Dr. M. Zeki Taner 13, oy aldı.

Çözümü Hızlandırır

AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Diyarbakır eski Milletvekili İhsan Arslan, Bağımsız Milletvekili Leyla Zana`nın, Başbakan Tayyip Erdoğan için, `Ben onun bu işi çözeceğine inanıyorum. Buna dair umudumu da, inancımı da asla yitirmedim. Yitirmek de istemiyorum` sözlerini değerlendirdi. Arslan, ``Tarafların aktörleri olaya böyle müsbet yaklaşırsa o zaman sorunun çözümü hızlanır`` dedi.

Bu Projeyi Hiç Bir Şey Engellemeyecek

Silvan Barajı`nın yapımı devam ediyor. Silvan Barajı`nın yapımı ile birlikte toplam 2 milyon 450 bin dekar alan sulanacak.

Diyarbakirmedya.com: Diyarbakır`da GAP-EP Revizyon Toplantısı

Diyarbakır`da Yeni GAP- EP hazırlık sürecine tüm tarafların katılımını sağlamaya yönelik GAP Eylem Planı Revizyon Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda bir konuşma yapan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, son yıllarda Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde önemli gelişmelerin yaşandığına vurgu yaptı.

Şırnak İki Depremle Sarsıldı

Şırnak merkez ve Silopi ilçesinde bu sabah Richter ölçeğine göre meydana gelen 4.0 ve 5.5 büyüklüğündeki iki depremde Silopi ilçesinde 3 kişinin yaralandığı belirtildi. İLKHA

Diğer Haberler