Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınından Bugün-23 Haziran 2012

Diyarbakır Basınından Bugün-23 Haziran 2012

23 Haziran 2012 Cumartesi 12:49
Diyarbakır`da yayımlanan gazetelerden bazı haber başlıkları…

Diyarbakır ve çevre ilçelerde yaşanan gelişmeler yerel gazetelere şöyle yansıdı.

ÖZGÜR HABER: DİYARBAKIR MERMERİNİ TERCİH EDİN
Diyarbakır Mermerciler Derneği Başkanı Zeki Tutal, Türkiye`nin, Çin`den kanserojen madde içeren granit ithal etmesine tepki göstererek, kent halkına başta Çin olmak üzere Uzakdoğu, Ortadoğu ve Amerika`nın büyük ilgi gösterdiği Diyarbakır mermerini tercih etmelerini önerdi.

Büyükşehir`den Anız Yangınları İçin Uyarı
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Sevinç, yurttaşlara anız yakmaması için çağrı yaptı. Sevinç, toprağa, doğaya ve çevreye zarar veren anız yangınlarının kent güvenliğini de tehlikeye atabildiğini belirterek yapanlar hakkında işlem yapılacağını duyurdu.

GÜNEYDOĞU GÜNCEL: TARİHİ ÇARŞI RESTORE EDİLECEK
Diyarbakır`daki tarihi Sipahi Çarşısının restorasyon çalışmalarının başlatılması için, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile yapılacak protokol sonrasında çalışmalara başlanacağı öğrenildi.

Kimsenin Ölmesini İstemiyoruz
Değişik sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde bulunduran Batman Demokrasi Platformu üyesi bir grup, Batman Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Anız Yakmayın
DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Sevinç, vatandaşları anızları yakmamaları konusunda uyardı.

GÜNEYDOĞU EKSPRES: AĞAR, ÇİLLER VE DEMİREL`DE YARGINLANSIN
Diyarbakır Adliye Sarayı önünde bir araya gelen Diyarbakır Baro Başkanı Mehmet Emin Aktar, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici ve faili meçhul cinayete uğrayanların aileleri basın açıklaması yaptı. İHD Diyarbakır Şube Başkanı Bilici yaptığı açıklamada, bu davanın Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) davası, Cemal Temizöz davası, faili meçhul ve yargısız infazların davası olduğunu söyledi.

Tezgahlar Cıvıl Cıvıl
Diyarbakır Ulu Camii yanında bulunan Sipahi Pazarı`nda dar gelirli vatandaşlar için ikinci el ayakkabı satılıyor.23 Haziran 2012, 09:30Diyarbakır`da İkinci el ayakkabı satıcısı Kamil Günal, sattıkları ikinci el ayakkabılarına dar gelirli vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi. Günal, "Ayakkabılarımızın tümü ikinci eldir. Fiyatlar uygun olduğu için dar gelirli vatandaşlar sattığımız ayakkabılara rağbet gösteriyor" dedi. (İLKHA)

Diğer Haberler