Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınından Bugün

Diyarbakır Basınından Bugün

24 Mart 2012 Cumartesi 16:02
Diyarbakır'da yayımlanan gazetelerden bazı haber başlıkları…

DİYARBAKIR - Diyarbakır ve çevre ilçelerde yaşanan gelişmeler yerel gazetelere şöyle yansıdı.

Özgür Haber: Ülke ve Kamunun Çıkarlarını Gözeteceğiz
Kimya Mühendisleri Odası Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Önen, kuruluş amaçlarını ve çalışmalarını Özgür Haber'e değerlendirdi.

Lice'de Arı Yetiştiriciliği Kursu
Lice ilçesinde arı yetiştiriciliği kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'ndaki kursun açılışında konuşan Halk Eğitim Müdürü İlhamettin Kanay, kursta teorik ve uygulamalı dersler verileceğini söyledi.

Saatinizi İleri Almayı Unutmayın
İleri saat uygulaması bu gece yarısından sonra uygulamaya konuluyor. Daha önce 31 Mart'ta başlayacağı açıklanan ileri saat uygulaması, üniversite sınavına girecek öğrencilerin olumsuz yönde etkilenmemesi için öne çekildi.

Güneydoğu Güncel: Çatışma ve Operasyonlar Yayılıyor
Cudi Dağı'nda PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda bir polis daha şehit olurken, Bitlis ve Siirt'te çıkan çatışmada 7 PKK'lı öldürüldü.

Aman Dikkat
Memorial Diyarbakır Hastanesi Dahiliye Bölümü'nden Uz. Dr. Mustafa Bostancı, ani ısı değişikliklerinin yaşandığı bu günlerde hastalıklara yenik düşmemek için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

2 Ton Kaçak Akaryakıt Yakalandı
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, kamyonet kasasına yapılmış depo içinde yaklaşık 2 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Naaşının Bulunmasını İstediler
Mazlum-Der Şanlıurfa Şube Başkanlığı ve Gaziantep Şube Başkanlığı üyeleri, Bediüzzaman Said Nursi'nin mezarının açıldığı ve naşının kaybolduğu iddialarına dair kampanya başlatarak, basın açıklaması yaptı.

Yeni Yurt Gazetesi: Yusuf Yağmur'un Büyük Başarısı
Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği projelerle, vatandaşların takdirini kazanan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başarılı başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur'un hedefi, "Diyarbakır'ı, Ortadoğu'nun sağlık üssü haline getirmek' Bölgenin sağlık merkezi konumunda bulunan ve beş milyonu aşkın insanın sağlık hizmeti aldığı Diyarbakır'da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin sergilediği özverili çalışmalar, Diyarbakır'ı, sağlık turizminin merkezine konumuna getirdi.

(M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler