Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınından Bugün

Diyarbakır Basınından Bugün

06 Nisan 2012 Cuma 10:47
Diyarbakır'da yayımlanan gazetelerden bazı haber başlıkları…

DİYARBAKIR - Diyarbakır ve çevre ilçelerde yaşanan gelişmeler yerel gazetelere şöyle yansıdı.

Özgür Haber: Türkiye 6 Bölgeye Ayrılacak
Başbakan Türkiye'nin yeni teşvik haritasını açıkladı. Başbakan Erdoğan, yeni teşvik sistemini açıkladı. Yeni sistemle Türkiye 6 bölgeye ayrılacak; yatırımlara vergi, faiz ve prim desteği verilecek. Yatırımlar için yer tahsis edilecek. Erdoğan, hükümetin 4'üncü teşvik sistemini devreye soktuklarını söyledi.

Diyarbakır, Yeni Teşvik Yasasına Ne Dedi?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün sadece ana başlıklar halinde açıkladığı Yeni Teşvik Yasası, Diyarbakırlı sanayici ve işadamları tarafından değerlendirildi. İş adamlarının bir kısmı açıklanan teşvikin faydalı olacağını söylerken, bazı iş çevreleri de, bir önceki teşviklerden bir farkının olmadığını, ı umutlandırdı. İş çevreleri ile esnaflar, yasayı olumlu bulduklarını söylediler.

Brusella'ya Dikkat!
Ergani Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Akatay, Brusella hastalığı konusunda uyarılarda bulundu. Akatay, yaptığı açıklamada, brusella hastalığının hayvanlardan insanlara bulaşan, hafif belirtilerden ağır klinik tablolara kadar değişebilen, akut veya kronik seyirli olabilen, belirti ve bulguları spesifik olmayan ve birçok hastalığı taklit edebilen sistemik bir enfeksiyon hastalığı olduğunu belirtti.

Yeni Yurt Gazetesi: Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar'dan Zam Tepkisi
Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, son günlerde elektrik, benzin ve doğalgaza yapılan zamlara tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Çakar, şunları söyledi: 'Mart ayını benzine yapılan üçlü zamdan sonra elektrik ve doğalgazın hatırı kalır diye düşünerek üzülmüştük. Müjdeler olsun ki büyüklerimiz bizi fazla üzmedi. Mart ayı bitmeden doğalgaz ve elektriğe gereken zammı hatırı sayılır bir oranda yaptılar. Böylece Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), bizlerin kullandığı elektrik fiyatını ortalama olarak yüzde 9.26 oranında arttırdı. Sağolsun bu kurum bir kez daha piyasa düzenleme ve denetlemenin sadece zam yapmakla nasıl çözüleceğini (!) bizlere gösteriverdi. Dolayısıyla öncelikle enerji piyasasındaki sorunlara bulduğu "zamsever" çözümleri nedeniyle EPDK'ya sevgiler gönderiyor kendilerini alkışlıyoruz. (M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler