Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Basınından Bugün

Diyarbakır Basınından Bugün

24 Mayıs 2012 Perşembe 14:50
Diyarbakır'da yayımlanan gazetelerden bazı haber başlıkları…

Diyarbakır ve çevre ilçelerde yaşanan gelişmeler yerel gazetelere şöyle yansıdı.

Özgür Haber: İkinci Günde Öğrenci Akını
Diyarbakır 3. Kitap ve eğitim fuarı gösterilen ilgi ikinci günde devam etti. Dün özellikle öğretmen ve öğrencilerin toplu akınına uğrayan kitap fuarında stantlar dolup taştı. İlk ve ortaöğretim öğrencileri toplu halde öğretmenlerinin denetiminde kitap stantlarını gezerek, bol bol hediye kitap aldılar.

İnkalar, Valiliği Bastı !
Ekvator'dan gelen ve İnka yerlilerinden oluşan İnka müzik grubu, yöresel kıyafetleriyle geldikleri Diyarbakır'da, Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret ettiler. Konuklarını, yerli giysileri içerisinde gören Toprak, merakla onları izledi. Gurup, Diyarbakırlıların da ilgisini çekti.

Diyarbakır Söz: Kürtçe Matematik Kitabı Fuarın Gözdesi
Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yusuf Soyvural'ın hazırladığı Kürtçe Matematik kitabı, TÜYAP Diyarbakır 3. Kitap Fuarı'nda büyük ilgi gördü. Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) yönelik hazırlanan 'Matematîk'a Kurdî' fuarda sergileniyor.

Güneydoğu Güncel: Kızılderililer Valilikte
Ekvator'dan gelen ve İnka yerlilerinden oluşan İnka müzik grubu, yöresel kıyafetleriyle Diyarbakırlıların ilgi odağı oldu.

Memura Memur Gazı
Memurlara yapılması düşünülen zam oranında uzlaşmaya varamamasının ardından, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Diyarbakır'da da memurlar iş bıraktı.

Kürtçe Masal Dinleyecek
Diyarbakır 3. Kitap Fuarı'ndaki Kayapınar Belediyesi standının açılışına katılan Başkan Vekili Dağ, öğrencilere Kürtçe masal seslendiren bebek hediye etti.

Güneydoğu Ekspres: Pansiyonlu Öğrenci Yurduna Bomba
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Pansiyonlu Öğrenci Yurdu'na basınç etkili el yapımı bomba atıldı.

Bakan Şahin: Emri Komutan Vermiş
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Uludere'de 'Vur' emrinin, Ankara'da Hava Kuvvetleri'nde olayı analiz eden, görüntüleri analiz eden komutanlar tarafından verildiğini söyledi.

İLKHA

Diğer Haberler