Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır-DkMM Toplantısı Yapıldı

Diyarbakır-DkMM Toplantısı Yapıldı

10 Aralık 2012 Pazartesi 09:54
Diyarbakır küçük Millet Meclisi Sümerpark SHD başkanlığı 1 numaralı toplantı salonunda gerçekleşti.

Eyüphan Kaya'nın Koordinatörlüğünü yaptığı Diyarbakır küçük Millet Meclisi(DkMM ) Sümerpark SHD başkanlığı 1 numaralı toplantı salonunda gerçekleşti. Moderatörlüğünü Eğitimci Yazar Ahmet Ay'ın yaptığı toplantıya 21 STK temsilcisi katıldı.

Dokunulmazlıklar, NATO'nun Patriotları ve bütçe konularının ele alındığı toplantı üç saat sürdü, toplantıda konuşmak isteyen herkese 5 dakikada düşüncelerini dile getirme imkanı verildi.

Tüm konuşmacıların, yargının durumu ve ülkenin demokratik düzeyi dokunulmazlıkların kaldırılmasına elvermediği, şayet dokunulmazlık ileride kalksa da fikirlerini dile getirmeden ziyade yolsuzluk, arsızlık konusunda dokunulmazlığın kaldırılması gerektiği öne sürüldü.

Bütçe gündemi üzerine yapılan konuşmalarda, bütçenin sağlık ve eğitim yerine büyük bir kısmının savaş harcamalarına aktarılacağı belirtilerek, savaş yerine bütçenin büyük bölümünün sosyal politikalar, eğitim ve sağlık harcamalarına aktarılması gerektiğinin altı çizildi.

DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya, bu konuşmaların özetlenerek rapor edilip, TkMM mutfağında değerlendirilmek üzere gönderildiği, olduğu gibi TkMM sitesinde yayınlandığı ve Türkiye'nin ortak paydası olarak her ay TBMM'ye gönderildiğini söyledi. (Osman İçli-İLKHA)


 

Diğer Haberler