Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Esnafından Elektrik Kesintilerine Tepki

Diyarbakır Esnafından Elektrik Kesintilerine Tepki

15 Ocak 2013 Salı 15:51
Diyarbakır'da bazı semtlerde haftaları bulan elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor.

Diyarbakır'da bazı semtlerde haftaları bulan elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor. Kış mevsiminin gelmesiyle elektrik mağduriyeti yaşayan sanayi esnafı, elektrik kesintilerini, yaptıkları basın açıklamasıyla protesto ettiler.

Kalabalık bir topluluk ile sanayi içerisinde yürüyüş yapan esnaf, daha sonra basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu okudu.

Elektrik kesintilerinin işkenceye dönüştüğünü söyleyen Ebedinoğlu, "Sanayicimizi, esnafımızı, işadamımızı, çiftçimizi ve bütün halkımızı mağdur eden elektrik kesintileriyle ilgili kurumların, bakanlığın, valiliğin ve duyarsız kalan milletvekillerimizi temsil ettiğimiz binlerce üyemiz adına, halkımız adına göreve davet ediyoruz. Türkiye'nin en önemli enerji üretim merkezinin merkezinde yer alan ve 2012 yılında 22 milyar dolarlık enerji üreten GAP'ın en önemli şehri Diyarbakır'ın bu derece ihmal edilmesine yol açanlardan hesap sorulmalıdır" dedi.

Son olarak yetkililere seslenen Ebedinoğlu, "Bütün dikkatlerini siyasi meselelere yöneltmiş milletvekillerimiz, Diyarbakır'da yaşanan elektrik kesintilerinin en az siyasi sorunlar kadar önemli olduğunu ve vatandaşlarımızı canından bezdirdiğini bilmek zorundadırlar" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından esnaf sessiz bir şekilde dağıldı.

Yaşanan kesintilere tepkilerini dile getiren sanayi esnafı ise, yetkililerin elektrik mağduriyetlerini gidermemesi durumunda kepenk kapatacaklarını söyledi.

(Şeyhmus Toprak, M. Hüseyin Temel - İLKHA)

Diğer Haberler