Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır savaş alanına döndü

Diyarbakır savaş alanına döndü

14 Temmuz 2012 Cumartesi 19:29
Valiliğin yasaklama kararını meşru görmeyen BDPliler miting alanına yürümek isteyince polisin saldırısına maruz kaldı.

Valiliğin yasaklama kararını meşru görmeyen BDP'liler miting alanına yürümek isteyince polisin saldırısına maruz kaldı. Polisin sabahın erken saatlerinden itibaren şehrin girişinin yanı sıra birçok noktada güvenlik önlemlerini olağanüstü seviyeye çıkardığı Diyarbakır`da devam eden sessizlik başlayan olaylarla bozuldu.

Kentin farklı yerlerinden toplanarak mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı`na gitmek isteyen BDP`liler ile polis arasında çıkan olaylarda aralarında BDP Milletvekili Pervin Buldan, Ayla Akat Ata ve Mülkiye Birtane`nin de bulunduğu birçok kişi yaralandı. Özellikle Pervin Buldan ayağından ağır bir şekilde yaralandı.

BDP`lilerin İstasyon Meydanı`na girmesini engellemek isteyen polis, gaz bombaları ve tazyikli su kullanırken göstericiler, söktükleri kaldırım taşlarıyla polise karşılık verdi. Özellikle İstasyon Meydanı`na çıkan yollarda olaylar sürerken, çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı öğrenildi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan meydana gelen olaylardan dolayı Diyarbakır'ın savaş alanına döndüğünü belirtirken, BDP Milletvekilleri Gültan Kışanak, Selahattin Demirtaş ile Aysel Tuğluk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, yaşananları ve kendilerine karşı yapılan saldırıları faşizm ve vahşet olarak değerlendirdi.

bdp_miting_a1.jpg

bdp_miting_a2.jpg

bdp_miting_a3.jpg

Diğer Haberler