Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır Valiliği’nden Newroz Açıklaması

Diyarbakır Valiliği'nden Newroz Açıklaması

18 Mart 2012 Pazar 10:38
Diyarbakır valiliğinden yapılan açıklamada,18 Mart'ta Newroz'u kutlamak isteyenlere izin verilmeyeceği tekrarlandı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, 18 Mart'ta Newroz kutlamasının yasaklandığı belirtilerek, buna rağmen kutlama yapmak isteyenlere izin verilmeyeceği belirtildi.

Bazı grupların yasağın kalktığını yayarak izinsiz gösteri yapma hazırlığında oldukları belirtilen açıklamada, vatandaşlarla güvenlik güçlerini karşı karşıya getirmeye çalışan gruplara izin verilmeyeceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Newroz'un 21 Mart'ta kutlanacağı belirtilerek,"Kendi canımızdan daha aziz bildiğimiz değerli halkımızın sağduyulu yaklaşımları ve katkılarıyla, Nevruz için alınan tüm önlemlerin ve yapılan çalışmaların olumlu sonuç vereceğini, Nevruz'un ismine yakışır bir şekilde kendi günü olan 21 Mart Çarşamba günü kutlanacağını ve bunun için her türlü kolaylaştırıcı tedbirin Valilik koordinesinde güvenlik birimlerimizce alınmakta olduğunu vatandaşlarımızın bilmesi gerekmektedir. Ülkemizi ve Diyarbakır'ımızı karıştırarak kendi kirli emellerini gerçekleştirmek isteyenlerin aksine, Nevruz bayramının huzur, güven ve esenlik içerisinde bir bayram coşkusu ile karşılanacağını temenni eder, en içten ve kalbi duygularımla vatandaşlarımızın bu gününü kutlarım" denildi.

Diğer Haberler