Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır ve Urfa’da gözaltı terörü

Diyarbakır ve Urfa'da gözaltı terörü

28 Mayıs 2012 Pazartesi 10:01
BDP'li ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı

Urfa ve ilçelerinde düzenlenen ev baskınlarında BDP'li ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır'da da düzenlenen ev baskınlarında 6 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısın artabileceği belirtiliyor.

Urfa merkez ve ilçelerinde sabah erken saatlerde çok sayıda eve baskın düzenlendi. Ceylanpınar İlçesi'nde sabah 05.00'da düzenlenen ev baskınlarında evler didik didik aranırken, kitap, dergi ve bilgisayar hard disklerine el konuldu. Yapılan aramaların ardından İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Demir, Belediye Meclis üyeleri Hasan Karaoğlan, Abdulhalim Dayan, eski Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dağtekin, BDP İlçe Yöneticisi Halil Şahin, Cemil Tuncer, belediye işçileri Süphi Zengin, Yavuz İleri, MEYADER üyeleri İbrahim Avcı ve Ecevit Yavuz gözaltına alındı. Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesinin talimatıyla gözaltına alındıkları öğrenilen 10 kişi götürüldükleri Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden Urfa'ya gönderildi.

Viranşehir İlçesi'nde ise, düzenlenen baskında BDP İlçe Eş Başkanı Birgül Özkara, Belediye Başkan Yardımcıları Suna Uluğtürken ve Naif Aslan, BDP İlçe Yöneticisi Bubo Azlal, Emine Aydoğan, Ahmet İlbaş, Mustafa Kurt, Eyo Kudin gözaltına alındı.

Suruç İlçesi'nde Sarayaltı Mahallesi ile ilçeye bağlı Üçpınar Köyü'ne asker ve polisler tarafından çok sayıda eve baskın düzenlendi. Düzenlenen baskınlarda, Suruç Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yüksel, DTK üyesi Mehmet Özberk ve BDP eski İlçe Başkanı Ahmet Yenilmez gözaltına alındı.

Urfa merkez ve diğer ilçelerde de ev baskınların olduğu öğrenilirken, düzenlenen baskınlarda Ceylanpınar ve Viranşehir dahil toplam 29 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanların "PKK'ye yardım ettikleri" iddiasıyla gözaltına alındığı belirtiliyor.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde sabah erken saatlerde birçok eve eş zamanlı baskın düzenlendi. Düzenlenen baskınlarda Şirin Dinar, Vedat Baran, Aydın Önen ve isimleri öğrenilemeyen 3 kişinin daha gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü kaydedildi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları