Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’a 18 ilden polis ve zırhlı araç takviyesi

Diyarbakır'a 18 ilden polis ve zırhlı araç takviyesi

14 Temmuz 2012 Cumartesi 13:28
BDP ve DTK tarafından bugün yapılması planlanan miting öncesinde Diyarbakır'a İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 18 ilden polis ve zırhlı araç takviyesi yapıldı.

BDP ve DTK tarafından bugün yapılması planlanan miting öncesinde Diyarbakır'a İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 18 ilden polis ve zırhlı araç takviyesi yapıldı. Polis, halkın İstasyon Meydanı civarında toplanmasına zaman zaman engel olurken, kentte kepenklerin çoğu kapalı

14 Temmuz mitingini yasaklayan Diyarbakır Valiliği, kentte bulunan 5 binden fazla polise ek olarak 18 ayrı ilden polis ve zırhlı araç takviyesi yaptı. İstanbul, Ankara, Kayseri, Tokat, Muş, Batman, Hatay, Malatya, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Mardin ve Urfa gibi kentlerden gönderilen Çevik Kuvvet ve zırhlı araçlar kentin değişik noktalarına yerleştirdi.

Miting öncesinde de Sur, Bağlar ve Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinde kepenklerin tamamına yakını kapatıldı.

Bu arada, kent genelinde teyakkuz durumuna geçen polis, Urfa-Mardin-Batman-Elazığ'ı Diyarbakır'a bağlayan karayolları üzerinde zırhlı araçlarla önlem aldı. Bu yollardan toplu araçlarla kente girmek isteyen araçlar engellenirken, kent merkezinde de toplanmaya çalışan gruplar polis tarafından dağıtılıyor.

ANF

Diğer Haberler