Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’da 10 milyon euroluk yatırım

Diyarbakır'da 10 milyon euroluk yatırım

23 Haziran 2012 Cumartesi 15:03
Faaliyet alanlarının önemli bir bölümü tarım ve inşaatta yoğunlaşan Omega Grup, yeni bir sektörde yatırım kararı aldı. Avrupa'nın ilk 20, Türkiye'nin ilk boru fabrikası olması beklenen tesisin 14 ay sonra üretime başlaması planlanıyor.

Diyarbakır'da Elazığ yolu üzerinde ek binanın temeli atılan 30 bin metrekare açık alan ve 20 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulacak tesis, üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle boru sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip olması planlanıyor.

Omega A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Dara Atilla Aras, fabrikanın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, İnşaat ve tarımdan sonra üçüncü sektör olarak tıbbi gaz tesisat sistemlerinde kullanılacak boru sanayisine girdiklerini söyledi.

Türkiye'de yapılacak ve yapımı devam eden tüm hastanelerin bu ürünümüzden kullanmak zorunda olduğunu belirten Aras, boru üretim yatırımına, dünyadaki en modern tesislerle ve yüksek teknolojiyle girdiklerini söyledi. "Hastanelerde kullanılan bu ürünler ithal ediliyor" diyen Aras, "Üretimimizle, aynı zamanda 250 işçiye istihdam sağlanacaktır. Doğrudan öz kaynaklarımızla ve sadece finansmanın yüzde 25'i Dünya Bankası kredisiyle bu yatırımımızı gerçekleştiriyoruz. Böylelikle ilk defa Dünya Bankası, Diyarbakır'a kredi veriyor" şeklinde konuştu.

Fabrikanın ek bina yatırımının temel atma töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Omega A.Ş'nin çok stratejik bir ürün olan tıbbi gaz tesisat sistemlerinde kullanılan üretimi için yatırım yapmasının değerli bir proje olduğunu bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

hürriyet

Diğer Haberler