Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Diyarbakır’da Bir Kadının Şaibeli Ölümü

Diyarbakır'da Bir Kadının Şaibeli Ölümü

23 Ağustos 2010 Pazartesi 12:45
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir kadının kendini iple boğması sonucu öldüğü iddia edildi.

DİYARBAKIR – Bismil ilçesinde bir kadının kendini iple boğduğu iddia edildi. Edinilen bilgiye göre dün saat 10.00 sıralarında Sanayi Mahallesi 408. Sokak no 12'de oturan Selma İpek, kocası, üvey oğlu ve kızı tarafından evde kendini iple boğdu iddiasıyla Bismil Devlet Hastanesine özel araçla getirildi.

Selma İpek'e yapılan müdahalede ölü olduğunun anlaşılması üzerine durum polise bildirildi. Polisin kadının şaibeli ölümüyle ilgili olarak ifadelerine başvurmak için Selma İpek'in kocasını, üvey oğlu ve kızını gözaltına aldığı öğrenildi.

Savcılık incelemesinin ardından Selma İpek'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedinin Diyarbakır Adli Tıp Merkezine gönderildi. Selma ipek'in Suriye asıl Türk vatandaşı olduğu öğrenildi.

(Hasan Gündüz – İLKHA)

Diğer Haberler