Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’da Çocuklara Yönelik Etkinlik Sınıfı Açıldı

Diyarbakır'da Çocuklara Yönelik Etkinlik Sınıfı Açıldı

13 Aralık 2012 Perşembe 15:54
Diyarbakır Valiliği ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından UNICEF'in teknik desteği ve Avrupa Birliği'nin malî katkısıyla yürütülen Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 300 çocuğun hizmet alabileceği toplum temelli erken çocukluk hizmetle

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından UNICEF'in teknik desteği ve Avrupa Birliği'nin malî katkısıyla yürütülen Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında desteklenen Diyarbakır Sur Kaymakamlığı, toplam 300 çocuğun hizmet alabileceği toplum temelli erken çocukluk hizmetlerine yönelik altı etkinlik sınıfı oluşturdu.

Etkinlik sınıfları, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın, Sur Kaymakamı Aydın Ergün'ün, Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF Türkiye Ofisinden yetkililerinin katılımıyla açıldı.

Katılımda konuşan Sur Kaymakamı Aydın Ergün," okul öncesi eğitimin bütün dünya da önemsendiğinin farkına vardık. Ve bundan sonra Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF'ten daha fazla yardım beklediklerini" söyledi.

Açılış töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise bu tür eğitim yerlerinin gerekliliği üzerine değindikten sonra, bu okullar da eğitim görecek çocuklara, bu tür faydalı hizmetler verenlere teşekkür edip, ailelerin de artık okumaya önem vermeleri gerektiğini belirtti.

Açılışlardan sonra Vali Toprak, ara sokaklarda esnaf ve halkın sıkıntılarını dinledi.

(M.Sait Adiyaman-İLKHA)

Diğer Haberler