Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’da Kürd Parti ve Kurumlarından Açıklama-Video

Diyarbakır'da Kürd Parti ve Kurumlarından Açıklama-Video

17 Ocak 2013 Perşembe 12:28
Paris'te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin cenaze törenine ilişkin açıklama yapan Diyarbakır'daki Kürdistani siyasi parti ve gruplar, Kürdistan halkına ve tüm taraflara itidal çağrısında bulundu.

Diyarbakır'daki Kürt siyasi partiler ve gruplar, Paris'te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin cenaze törenine ilişkin Azadî İnisiyatifi bürosunda basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya, Azadî İnisiyatifi Üyesi Muhammed Akar, KADEP Diyarbakır İl Başkanı Ciwanroj Ceylan, Dicle Fırat Diyalog Grubu Sözcüsü Muhittin Batmanlı, DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer ve HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanı Vasfi Kahraman katıldı.

Paris'te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin cenaze törenine ilişkin gruplar adına konuşan Azadî İnisiyatifi üyesi Muhammed Akar, 3 Kürt kadınının şahsında gerçekleştirilen saldırının Kürt sorununda son dönemde yeniden başlayan diyalog ve beliren çözüm ihtimaline karşı gerçekleştirildiğini belirterek, "Biz bu saldırıyı lanetliyoruz ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Katliamın Kürt halkı ve bütün vicdanlı olan kesimlerin tepkisine sebep olduğunu dile getiren Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu saldırı acılı Kürt insanlarının uğradığı ilk saldırı değildir. Ümit ediyoruz ki bu katliam son olur. Şu bilinmelidir ki Kürt halkı daha çok birbirine tutunmayı ve acılarını ortaklaştırmayı başardı. Bugün de bunu başaracağımıza inanıyoruz ve hiçbir saldırı Kürt halkının ümidini ve inancını kıramaz."

Açıklamayı izlemek için TIKLAYINIZ

 

Diğer Haberler