Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’da Okul Sütü Skandalı Giderek Büyüyor

Diyarbakır'da Okul Sütü Skandalı Giderek Büyüyor

02 Mayıs 2012 Çarşamba 17:08
Diyarbakır'da, Okul Sütü Programı kapsamında okullarda dağıtılan sütten şimdiye kadar yaklaşık 500 öğrencinin zehirlendiği belirtildi.

Devlet tarafından yürütülen "Okul Sütü Programı" kapsamında Diyarbakır'da bugün sabah saatlerinde ilköğretim öğrencilerine dağıtılan sütten yüzlerce öğrencinin zehirlendiği öğrenildi.

Özellikle Bağlar ilçesindeki okullarda süt zehirlenmesi yoğun bir şekilde görüldü. Okullara dağıtılan sütlerden içen öğrenciler Diyarbakır Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesine, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesine, Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesine Özel Memorial Hastanesi ve Özel Sultan Hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

Sadece Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yaklaşık 250 öğrencinin kaldırıldığı öğrenilirken bu öğrencilerden 3'ünün durumunun ağır olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gördükleri belirtildi.

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yer kalmadığı için zehirlenen öğrencilere ilk müdahale yapıldıktan sonra takılan serumlar ile dışarıda bekletilmeleri öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.

Diyarbakır'da şu an hemen hemen tüm ilköğretim okullarının yanında öğrenci aileleri endişeli bir bekleyiş içinde çocuklarının okuldaki durumunu öğrenmeye çalışıyor.

Öte yandan hastane yetkilileri şimdiye kadar herhangi bir ölümün yaşanmadığını belirttiler.

Diğer Haberler