Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır`da TOKİ Konutlarının Kuraları Çekildi

Diyarbakır`da TOKİ Konutlarının Kuraları Çekildi

16 Haziran 2012 Cumartesi 14:44
Diyarbakır Memur-Sen ile TOKİ tarafından yapımı devam eden 1124 konutun kat kuraları çekildi.

Diyarbakır Memur-Sen ile TOKİ Başkanlığı tarafından Üçkuyular mevkiinde yapımı devam eden 1. Etap 1124 konutun kat kuraları noter huzurunda çekildi.

Çekiliş ve projeleri ile ilgili İlke Haber Ajansı`na açıklamada bulunan Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı A.Aziz Aslan, Diyarbakır Memur-Sen olarak 1124 konutu TOKİ ile işbirliğine girerek uzun uğraşlar sonucunda Diyarbakır Memur-Sen üyelerine kazandırdığımız için mutluyuz. Bunu yaparken sıradan bir sendikacılık anlayışıyla yapmadık. Biz Memur-sen`i Türkiye`de kurumsal yapı içerisine oturtarak bu noktada profesyonel bir şekilde ilerleyerek artık ücret sendikacılığını veya sadece üye sendikacılığını geride bırakarak akademik, kültürel kavramları ön planda tutarak sosyal proje çerçevesinde bu güzel yatırımı bu nezih yerde Memur-Sen üyelerine kazandırmış olduk. Bu sosyal proje çerçevesinde kazanımlarımızdan sadece bir tanesidir\" dedi.

Siyasi Bir İdeolojinin Güdümünde Değiliz
Siyasi bir ideolojinin veya partinin güdümünde hareket etmediklerini belirten Aslan, \"Biz siyasi bir ideolojinin güdümünde sendikacılık yapmak yerine gerçek bir sendikacılık yaparak çalışmalarımız için özelde sosyal hak ve menfaatleri sağlamakla çalışma içerisinde olduğumuz gibi bizim sivil toplum kuruluşu kimliğimiz olarak da bugün insanların temel hak ve menfaatleri ve özgürlükleri için her bireyin kendini rahat ifade edebilecek özgür bir şekilde anlatabileceği bir ortamı oluşturmak için elimizi taşın dibine bırakmak yerine artık gövdemizi taşın dibine bırakmaktan asla geri çekilmeyiz\" ifadelerini kullandı.

İnançlı Kesimin Mağduriyetlerinin Giderilmesi Konusunda Elimizden Geleni Yapacağız
Bölgede yaşanan olumsuzluklara ve bu konuda yapacaklarına değinen Aslan, \"Son 30 yıldır bizim bu coğrafyada bir çatışma yaşanmakta. Bu çatışmanın zaman zaman getirdiği tansiyon yüksekliği, kaotik ortam, insanların huzursuzluğu ve ortamın gerildiğini müşahede ediyoruz. Biz doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek bunların giderilmesi noktasında elimizden ne geliyorsa üyelerimizden aldığımız güçle özellikle bu coğrafyada mağdur olan inançlı kesimin, başörtülü kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için bu işin takipçisi olacağımızı sizin aracılığınız ile kamuoyunu duyurmak istiyoruz.\" şeklinde konuştu. (İLKHA)

Diğer Haberler