Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakır’da yürümek isteyen halka gaz bombalı saldırı

Diyarbakır'da yürümek isteyen halka gaz bombalı saldırı

16 Kasım 2012 Cuma 22:10
Her akşam Diyarbakır'da yapılan ışık kapama, ıslık ve tencere çalma eylemi kentin dört bir tarafında yerel saat 19:00'da başladı.

Cezaevlerinde açlık grevindeki tutsaklarla dayanışma için Diyarbakır'da her akşam yapılan ışık kapama ve yürüyüşler bu akşam da devam etti. Yenişehir, Sur ve Bağlar ilçelerinde yürümek isteyen halka polis gaz bombaları ile saldırdı.

Her akşam Diyarbakır'da yapılan ışık kapama, ıslık ve tencere çalma eylemi kentin dört bir tarafında yerel saat 19:00'da başladı. Yaşanan protesto gösterisinde sokaklara çıkan halk ıslık çalarken, evlerinin ışıklarını kabatan binlerce evde de balkonlara çıkan kadın, çocuk, yaşlı ev halkı tencere ve tava çaldı.

Bağlar ilçesinde yürümek isteyen halka polis Koşuyolu semtinde gaz bombaları ile saldırdı, aynı şekilde Yenişehir ilçesinde de açlık grevinde milletvekillerinin bulunduğu DTK binasına yürümek isteyen yüzlerce kişiye de polis gaz bombaları saldırdı.

İlçenin Ekinciler, Gevran ve İstasyon caddelerinde protesto eden halk ıslık çalarak ve PKK lehine slogan atarak yürümek isteyince, polis zırhlı araçlar eşliğinde gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı.

Polisle halk arasında çatışmalar yer yer Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçesinde devam ediyor.

Diğer Haberler