Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakırlı gençler Avrupa yolcusu

Diyarbakırlı gençler Avrupa yolcusu

13 Aralık 2012 Perşembe 18:48
Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi, Gençlik ve Değişim Derneği ile birlikte Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında Diyarbakırlı gençleri Avrupa’ya göndermeye devam ediyor....

Diyarbakırlı 18 genç Avrupa’daki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmak üzere 4 ila 10 ay arasında değişen sürelerde Avrupa ülkelerine gidecek. Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi ile Gençlik ve Değişim Derneği’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında gençler; İtalya, Portekiz, Romanya, Bulgaristan, Estonya ve Malta’ya gidecek.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları tarafından desteklenen "With All Colours: EVS Rainbow" (Bütün Renkleriyle Avrupa Gönüllü Hizmeti Gökkuşağı) adlı proje kapsamında gençler; ekoloji, kültür ve sanat, gençlik bilgilendirmesi, gençlik politikaları, dezavantajlı gençler, göçmenler ile Roman çocuklara yönelik çeşitli alanlarda faaliyet yürüten 9 farklı sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak yer alacak.

18-30 yaş arasındaki gençler 1 Ocak 2013, saat 17:00’a kadar Sümerpark’ta bulunan Yerel Gündem 21 Kent Konseyi binasına başvuru yapabilecek. Adayların hangi projede yer almak istediklerini, İngilizce olarak hazırlanmış özgeçmiş ve bu projenin neden kendileri için önemli olduğu ve bu servisle neleri gerçekleştirmek istediklerini belirten motivasyon mektubunu  genclikvedegisim@gmail.com adresine göndermeleri gerekiyor.

 

Diğer Haberler