Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakırlı Hafizeler Törenle Taçlandırıldı

Diyarbakırlı Hafizeler Törenle Taçlandırıldı

22 Mayıs 2012 Salı 22:51
Diyarbakır merkez Kapayınar İlçe Müftülüğü`ne bağlı Kız Kur`an Kurslarında hafızlığını tamamlayan 5 kız öğrenci için "Hafızlık Belgelerini Verme ve Taçlandırma" merasimi düzenlendi.

Kapayınar İlçe Müftülüğü'ne bağlı Işık Kız Kur'an Kursu, Huzur Evleri Kız Kur'an Kursu ve Mekke Kız Kur'an Kursunda hafızlığını tamamlayan 5 kız öğrenci için Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde "Hafızlık Belgelerini Verme ve Taçlandırma" merasimi düzenlendi. Sadece bayanlara yönelik olan programa yoğun ilgi gözlerden kaçmadı...

Ayrıca, yıl içerisinde Kur'an Kursları arasında düzenlenen güzel Kur'an-ı Kerim okuma, hadis ve bilgi yarışması dallarında dereceye giren ilk 3 kişinin ödülleri verildi. 1'incilere çeyrek altın, 2'nci ve 3'üncülere de çeşitli hediyeler verildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan "Hafızlık Belgelerini Verme ve Taçlandırma" merasimi, ilahilerle devam etti. Ardından hafızlık üzerine bir konuşma yapıldı. Konuşmada kendilerinden önceki âlimlerin mağaralarda Kur'an dersi verdiklerini ve bugün onların sayesinde Kur'an-ı Kerimi öğrenerek öğrettiklerine dikkat çekildi.

Yapılan konuşma ve okunan ilahilerin ardından hafizeler Hatice Kaplan, Zeynep Ekdi, Yusra Emlik, Tuba Kendal, Hatun Karayel sahneye davet edildi. Hafizeler, katılımcılara tam bir Kur'an ziyafeti verdi. Kur'an-ı Kerim ziyafetinin ardından hafizeler taçlandırılarak belge ve hediyeleri takdim edildi. Büyük bir coşku ve duygulu anların yaşandığı program dua ile sona erdi.

İLKHA

 


 


Diğer Haberler