Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbakırspor kapanıyor gibi

Diyarbakırspor kapanıyor gibi

05 Ağustos 2012 Pazar 17:05
Diyarbakırspor dün ikinci kez kongreye gitti, ancak ortaya olumlu bir tablo çıkmadı.

Kongre geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için dün yapılmak üzere ertelenmişti. Dün çoğunluk sağlanmasına rağmen, divan heyeti oluşturulamadı, kongre bir kez daha ertelendi, ancak ne zaman ve nasıl yapılacağı ise belli değil. Mevcut yönetim ise,  göreve devam etmeme kararı aldığından dolayı, şimdilik Diyarbakırspor’un geleceği karanlık. Bu arada, yapılan açıklamada, kulübün borcunun 25 milyon TL olduğu bildirildi.

Kongre salonunda istifa

Dün Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda yapılan kongrede 35 kadar delege hazır bulundu. Divan heyetinin oluşturulması için görüşmeler yapılırken, kürsüye çıkan Asbaşkan Remzi Dayan, yönetime istifasını sundu. Dayan, “Diyarbakırspor’un geleceğini karanlık görüyorum. Bu nedenle bu kulübe daha fazla fayda sağlayamayacağımı düşünüyorum. Bugünden sonra arkadaşlarıma ve olası yeni bir oluşuma başarılar diliyorum. İstifam konusunda sağlıklı bir karar aldığıma inanıyorum” dedi.

Kimse sorumluluk almadı

Çoğunluğun sağlanmasının ardından divan heyetinin oluşumu için çalışma başlatıldı. Ancak,  Nurullah Edemen ve yönetiminin daha önce görevi bırakma kararı alması ve kulübe talipli çıkmaması üzerine, çoğunluk sağlanmasına rağmen kimse divan heyetinde görev almak istemedi. Kulüp başkanı Nurullah Edemen, mevcut delegelerin divan heyeti oluşturması için yaptığı görüşmeden bir sonuç alamadı. Daha önce pek çok kongrede Diyarbakırspor divan başkanlığını yapan Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdulsamet Karakaş’da, kendisine divan başkanlığı teklifi götüren Edemen’e, “Aday var ise divan başkanı olurum. Aksi halde olmam. Ben Samet hoca Diyarbakırspor’un kapısına kilit vurdu dedirtmem” diye karşılık verdi. Bunun üzerine bir süre kendi aralarında görüşen yönetim kurulu üyeleri, divan oluşmadığı için kongrenin yapılamayacağına karar verdi, mevcut durumu belgelemek için tutanak tuttu.

Edemen, “Alnım açık dolaşırım”

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Divan heyeti oluşmadığı için kongremizi yapamadık. Diyarbakırspor belki de tarihinin en kötü sürecini yaşıyor. Kulübü bu durumlara getirenlere yazıklar olsun. Ancak ben, Nurullah Edemen olarak bu memlekette alnı açık ve onurlu bir şekilde dolaşabiliyorum. Bu kulüpte utanılacak bir şey yapmadım. Bu şartlarda bile takımı dün idmana çıkarttım” dedi.

Kapıya kilit vurulabilir

Diyarbakırspor’un 44 yıllık tarihinde ilk kez bir kongrede divan heyeti oluşmadığına işaret eden Edemen, “Bu hepimizin ayıbıdır. Dışarıda bol bol atanlar var. Bugüne kadar sustuysam bunu aile terbiyeme veriyorum. Ancak şimdi konuşacağım. Sokakta atıp tutanlar hani neredeler, neden kimse bu kulübü almıyor. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bir yıl süreyle bu kulübü kendi imkânlarımızla yaşatmaya çalıştık. Artık buraya kadar. Biz isterdik ki burada birileri kulübü devralsın. Ama görüyoruz ki, divan heyeti bile oluşturamadık. Şimdi biz tutanağımızı yazdık ve bunu görevli memur arkadaşa verdik. O da tutanağı dernekler masasına verecek. Dernekler masası da yasalar çerçevesinde görevini yapacak. Dernekler masası kararını açıklayıncaya kadar biz de görevimizin başında olacağız. Başka da yapacak bir şey de yok” diye konuştu.

25 milyon TL borç

Kulüp Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Süleyman Gökalp ise, kulübün toplam 25 Milyon lira borcunun olduğunu ve bunun 11 milyonunun futbolculara, geri kalan rakamın ise eski yönetici ve kurum borçları olduğunu kaydetti.(Diyarbakır Özgürhaber)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
06 Nisan 2017 Perşembe 14:59
02 Nisan 2017 Pazar 21:12
02 Nisan 2017 Pazar 21:06
24 Mart 2017 Cuma 04:02
17 Şubat 2017 Cuma 15:02
31 Aralık 2016 Cumartesi 20:37
25 Eylül 2016 Pazar 20:18
29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:34
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:30
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:18