Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
DİYARBAKIRSPOR TARAFTARLARININ LİSANS PROTESTOSU

DİYARBAKIRSPOR TARAFTARLARININ LİSANS PROTESTOSU

23 Ağustos 2010 Pazartesi 10:41
Protesto yürüşü yaparak Atatürk Stadı'na giden taraftarlar, futbolculara destek verirken, yetkililere tepki gösterdiler.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Diyarbakırspor'da futbolcuların lisanslarının çıkmaması Yeşil-Kırmızılı taraftarların sabrını taşırdı. Protesto yürüşü yaparak Atatürk Stadı'na giden taraftarlar, futbolculara destek verirken, yetkililere tepki gösterdiler.

Diyarbakırsporlu futbolcuların lisanslarının çıkmaması kentte tansiyonu yükseltti. Ofis semtinde toplanan yüzlerce Yeşil-kırmızılı taraftar, takımın antrenman yaptığı Atatürk Stadı'na yürüyerek, milletvekilleri ve şehri yönetenlere, kulübe destek çağrısında bulundular.

Statta bir konuşma yapan Diyarbakırspor Taraftarlar Birliği Başkanı Zülküf İşlek, Diyarbakırspor A takımının lisansları verilmediği için takımın sahaya çıkamama olayını protesto ettikleri belirterek, "Buradan şehrimizin bakanı Mehdi Eker ile milletvekillerimize, valimize sesleniyoruz. Sesimizi, şimdiye kadar maalesef duyuramadık. Bakanımız, milletvekillerimiz ve valimiz hiçbir şey yapamadılar. Takımımız maça çıkmazsa hafta içi çok şeyler yapacağız. Başbakana sesimizi duyurmak için mitinge gideceğiz.

Herkes bu takıma sahip çıkmalı. Her yıl bunu yaşıyoruz. Yeter artık. Bakanımız, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımızdan bu takıma sahıp çıkmalarını istiyoruz. Evet-Hayır propagandasının bir dakikasını Diyarbakırspor'a ayırsınlar. Takım nasıl bizimse onların da takımıdır.

Gelin Diyarbakırspor'a sahip çıkın. Bu memleketin ekmeğini yiyorsunuz. Hiçbir milletvekilimizden ses çıkmadı. Ancak seçim günü bizden oy isterler. Bu takım sahaya çıkmazsa Pazartesi günü ses çıkartmak için herşeyi yapacağız, gerekirse Ankara'ya gideceğiz" dedi.

Diyarbakırspor'un yeni transferlerinden Engin Öztonga da taraftarların yanına gelerek, "Diyarbakırspor'a desteklerinizi devam ettirin. Biz Diyarbakırspor için burdayız. Elimizden geleni yapacağız. Desteklerinizi bekliyoruz. İnşallah devlet büyükleri de desteklerini verir ve işi hallederler" şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
24 Mart 2017 Cuma 04:02
17 Şubat 2017 Cuma 15:02
31 Aralık 2016 Cumartesi 20:37
25 Eylül 2016 Pazar 20:18
29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:34
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:30
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:18
26 Ağustos 2016 Cuma 01:34
19 Ağustos 2016 Cuma 01:07
16 Ağustos 2016 Salı 16:51