Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Diyarbekir’de Asfalt Çalışması

Diyarbekir'de Asfalt Çalışması

04 Ağustos 2010 Çarşamba 14:45
Diyarbekir Kayapınar Belediyesi 2010 yılı çalışma programı kapsamında altyapı ve kaldırım çalışması tamamlanan bölgelerde asfalt çalışması başlattı.

Diyarbekir Kayapınar Belediyesi 2010 yılı çalışma programı kapsamında altyapı ve kaldırım çalışması tamamlanan bölgelerde asfalt çalışması başlattı. 1 ay sürecek asfalt çalışmasında 15 bin ton asfalt döşenecek.

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2010 yılı çalışma programı kapsamında altyapı ve kaldırım çalışması tamamlanan bölgelerde asfalt çalışması başlattı. 1 ay sürecek asfalt çalışmasında 15 bin ton asfalt serilecek. Çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan yardımcısı Servet Yılmaz ve meclis üyesi Fevzi Yetkin, Fen İşleri Müdürü Mustafa Sencer'den çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Aşırı sıcaklara rağmen belediye personelinin halka hizmet için özverili bir şekilde çalıştığını belirten Başkan Vekili Mahmut Dağ, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışma programı kapsamında asfalt çalışması başlattık. Öncelikle altyapı ve kaldırım çalışması tamamlanan bölgeler asfaltlanacak. Bunun yanında ihtiyaç olan bazı alanlardaki onarım ve yamalama asfalt çalışması yapılacaktır. Bu cehennem sıcağı altında halka hizmet için çalışanlarımız büyük bir özveriyle çalışmaktalar. Halkın kışın ulaşımda sorun yaşamaması için bu çalışma büyük bir önem kazanmakta. 15 bin ton asfalt dükümü yapılacaktır.

İhtiyaç duyulması halinde bu oranı yüzde 20 artıra biliriz. Hizmetlerimiz devam edecektir" dedi.

Diğer Haberler