Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Diyarbekir’de Minibüs Tarandı

Diyarbekir'de Minibüs Tarandı

03 Ağustos 2010 Salı 15:22
Mérdin-Diyarbekir seferini yapan minibüs tarandı. Aracın içinde bulunan 5 kişi yaralandı.
Diyarbekir'ın Çarıklı beldesi yakınlarında bir firmaya ait Mérdin-Diyarbekir seferini yapan minibüs tarandı. Aracın içinde bulunan 5 kişi yaralandı.

Diyarbekir'de Mérdin-Diyarbekir ve Diyarbekir-Silopi seferini yapan iki firma arasında yolcu paylaşımı yüzünden tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi ile birlikte Çarıklı beldesinden Mérdin'e hareket eden 21 VA 575 plakalı minübüs kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yol güzergahında tarandı. Olayda 1'i ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı. Yaralılar ambulans ve çevredeki vatandaşların araçlarıyla Çarıklı Sağlık Ocağı ve Diyarbekir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın duyulması üzerine olay yerine gelen emniyet güçleri taranan minibüs üzerinde inceleme yaptı. Minibüsü tarayan kişilerin bir araç ile kaçtıkları öğrenildi. Olayın zanlılarının yakalanması için çalışmalar devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Diğer Haberler