Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Diyarbekir’de Tenise İlgi Artıyor

Diyarbekir'de Tenise İlgi Artıyor

04 Ağustos 2010 Çarşamba 14:40
Diyarbekir İl Gençlik ve Spor Müdürü İslam Çetin, hem kort hem de masa tenisinin kentte ilgi gördüğünü söyledi.
Diyarbekir İl Gençlik ve Spor Müdürü İslam Çetin, hem kort hem de masa tenisinin kentte ilgi gördüğünü söyledi. Çetin, "Tenis insanımızın yapısına çok uygun bir spor. Bu yüzden açtığımız kurslara ilgi giderek artıyor" dedi.

Diyarbekir'de tenis sevgisi yayılıyor. Yıllar önce sadece masa tenisi ile gündeme gelen Diyarbekir, son yıllarda kort tenisinde de ilerleme kaydetti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı yaz okulunda şu ana kadar 30 kişinin kort tenisi çalışmalarına katıldığı, çalışmaların Meki Azizoğlu, Seyfettin Karaer ve Hilal Kaymak gözetiminde yapıldığı kaydedildi. Tenisteki çalışmalar haftanın 3 gününde Ziya Gökalp Spor Salonu yanında bulunan tenis kortunda yapılıyor. Çalışmalara 8-18 yaş grubundaki gençler katılıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü İslam Çetin, kort tenisinin giderek Diyarbekir'de yayıldığını söyledi. Çetin, "Tenis aslında çok önemli, rahat ve zevkli bir spor branşıdır. Diğer sporların herkes tarafından yapılması mümkün değilken tenisi herkes yapabilir. Malzemeleri belki pahalı ama o konuda da imkan tanıyoruz. Yaz okulundaki çalışmalara katılanlara ücretsiz şekilde tenis öğretiyoruz. İnsanımızın yapısına olan bu spora tüm gençleri davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer Haberler