Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya: STK’lar Çok Güçlü Olmalı

DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya: STK'lar Çok Güçlü Olmalı

07 Aralık 2012 Cuma 09:50
DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye Başkanlığı seçilmesi münasebetiyle bir Tebrik ziyaretinde bulundu.

Diyarbakır Küçük Millet Meclisi (DkMM) Koordinatörü Eyüphan Kaya Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye Başkanlığı seçilmesi münasebetiyle bir tebrik ziyaretinde bulundu. Baro Başkanı Tahir Elçi DkMM'nin ilk kurucusu olduğunu, Demokratik katılım ve şeffaf yönetim açısından kayda değer bir çalışma tarzı oluşturan Türkiye küçük Millet Meclisleri(TkMM), STK'lar tarafından önemsenmesi gereken bir faaliyete sahip olduğunu, dolayısıyla Baro yönetimi olarak mümkün olduğu kadar devamlı katkı vereceklerini, her fırsatta bizzat kendilerinin katılmaya çalışacağını belirtti ve Diyarbakır küçük Millet Meclisi(DkMM) çalışmalarına tam destek verdi.

DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya Baro Başkanının bu yakın ilgisinden memnun kaldığını belirterek, "Genel kanaat şu ki, demokrasi ile idare ediliyorsanız sivil toplum kuruluşlarınız çok çok güçlü olmalı, başka türlü siyaset ve bürokrasiyle başa çıkmanız mümkün değildir. Güçlü Sivil Toplu Kuruluşlarınız yoksa; siyaset sizi talan eder, bürokrasi size üstten bakar, militarist güçler size tokat atar, çık çıkabilirsen bu yükün altında dolayısıyla toplumun hak hukukuna sahip çıkmakla yükümlüyüz, bunu da ancak böyle yasal oluşumların şemsiyesi altında yapabiliriz" dedi.

(Osman İçli-İLKHA) 

Diğer Haberler