Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Dolarda rekor yükseliş

Dolarda rekor yükseliş

21 Temmuz 2016 Perşembe 00:12
Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard And Poors'un (S&P) Türkiye'nin kredi notunu indirimesiyle, dolarda 3.0948 lira ile zirveye çıktı.

S&P tarafından yapılan açıklamada, darbe girişiminin ardından politik ayrışmanın arttığı ve kurumsal denetimin zayıfladığı gerekçesiyle, Türkiye'nin kredi notunu bir kademe indirerek BB+'dan, BB düzeyine düşürdü.

Türkiye’nin notunu da durağan olan görünümünden "negatif"e çekti.

Bu gelişmenin ardından, darbe girişiminin etkisiyle kısa sürede 3.0 liranın üzerine fırlayan dolar, kazanımlarını hızlandırdı.

Geçen Ekim ayında dolar gördüğü 3.0750 liralık tarihi zirveyi geride bırakarak 3.0948 liralık yeni zirveye tırmanmıştı.

Dolardaki yükselişe paralel olarak tırmanışa geçen euro da 3.4065 liraya kadar çıktı ve daha sonra 3.38 - 3.40 lira aralığına çekildi.

Rudaw

Diğer Haberler