Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Dualı Eğitim-Sen açılışı

Dualı Eğitim-Sen açılışı

01 Aralık 2012 Cumartesi 13:50
KESK’e bağlı Eğitim-Sen Kocaköy İlçe Temsilciliğinin açılışı İlçe Müftüsünün hayır duası ile yapıldı.

Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek, hak elde etmenin en önemli ayağının, daha çok örgütlenmekten geçtiğini söyledi. 

Eğitim-Sen Kocaköy İlçe Temsilciliği’nin açılışına, Kocaköy Belediye Başkanı Remzi Çalı, Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek, BDP İlçe Teşkilatı yöneticileri, Kocaköy Müftüsü Murathan Aksoy ve çok sayıda davetli katıldı.

Müftü dua etti

Kocaköy Belediye Başkanı Remzi Çalı, sendikal mücadelenin önemine vurgu yaparken, Kocaköy Müftüsü Murathan Aksoy da başarı için hayır duasında bulundu. Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek, örgütlenme kervanına Kocaköy’ü de katmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, hak elde etmenin en önemli ayağının, daha çok örgütlenmekten geçtiğini söyledi. 

Yapılan konuşmaların ardından, açılış kurdelesini, Belediye Başkanı Remzi Çalı, Şube Başkanı Birtek ve Müftü Murathan Aksoy birlikte kesti. Açılışa katılan konuklar İlçe Temsilciliğini ziyaret ederek, yöneticilere başarı dileklerinde bulundu. Açılışta, konuklara çiğ köfte, tatlı ve içecek ikramında bulunuldu.(ozgurhabergazetesi.com)

Diğer Haberler