Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Eğitim-Sen’den emekçilere çağrı

Eğitim-Sen’den emekçilere çağrı

21 Mayıs 2012 Pazartesi 18:12
KESK'e bağlı Eğitim-Sen, hükümetin memurlara yaptığı zamma karşı 23 Mayıs 2012 tarihinde yapacağı grev için herkesi alanlara çıkmaya davet etti.

Kesk Hakkari Şubeler Platformu'nda, hükümetin memurlara yönelik yaptığı zamma karşı grev çağrısı için basın toplantısı düzenleyen Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı Şerif Ateş, 23 Mayıs günü tüm kamu hizmet alanlarında fiili ve meşku hakları olan greve gideceklerini belirtti.

Ateş,"Bize reva görülen bu gülünç yüzde 3'lük artışları red ediyoruz ve buna karşı sessiz kalan yandaş sendikaların yöneticilerini kınıyoruz. Bu sendikalara üye olan emekçileri de duyarlı olmaya davet ediyoruz. 23 Mayıs Çarşamba günü üretimden gelen gücümüzü kullanarak, sendika farkı gözetmeksizin bütün emekçileri haksızlığa, hukuksuzluğa, sefalete ve yapılan uygulamalara karşı sessiz kalmamak için greve davet ediyoruz"dedi

Ateş, kamu emekçilerinin taleplerini de şöyle sıraladı: "Bizler kamu emekçileri olarak taleplerimiz olan 2012 yılı en düşük kamu emekçisi maaşının 2.145 TL 'ye yükseltilmesini, bu çerçevede tüm kamu emekçilerinin maaşlarına yüzde 30 zam yapılmasını, kamuda sözleşmeli, taşeron vb. farklı statülerdeki güvencesiz çalışmaya son verilmesini ve tüm çalışanların iş güvencesine kavuşturulmasını, her ne ad altında olursa olsun aldığı tüm ek ödemelerin emekli aylığına yansıtılmasını, maaşlarının vergi dilimi artışından etkilenmemesini, ek ödemeleri düzenleyen 666 sayılı KHK ile yaratılan ücret adaletsizliği ve mağduriyetinin giderilerek gerçekten eşit işe eşit ücretin ödenmesini talep ediyoruz." dedi.

yuksekova haber

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları