Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Eker: 2 Bin 600 Eleman Alınacak

Eker: 2 Bin 600 Eleman Alınacak

22 Aralık 2012 Cumartesi 08:16
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, bakanlığa 2 bin 600 teknik eleman alınacağını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bakanlığa 2 bin 600 teknik eleman alınacağını belirterek, "Veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisi ile diğer tarımla ilgili branşlarda alacağımız 2 bin 600 kişi Ocak ayında köylerde tarım danışmanı olarak göreve başlayacak" dedi.

Diyarbakır-Silvan Devlet Yolu Üniversite Köprü Kavşağı'nın açılışına katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Eker, açılışın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bakanlığa, ÖSYM'ye 27-31 Aralık tarihleri arasında başvuracak veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünleri mühendisi ve diğer tarımla ile ilgili branşlarda 2 bin 600 kişinin alınacağını açıklayarak, bu kişilerin KPSS puanı ve tercihlerine göre belirleneceğini ifade etti.

Eker, ayrıca 100 kişinin de il ve ilçelerde daha çok gıda kontrol hizmetlerinde çalışacağını ifade ederek, "Veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisi ile diğer tarımla ilgili branşlarda alacağımız 2 bin 600 kişi Ocak ayında köylerde tarım danışmanı olarak göreve başlayacak. Bunların çoğunluğunu gıda mühendisleri oluşturacak. Bakanlığın sitesinde müracaatlara ilişkin ayrıntılı bilgi yer alacak. Adayların ÖSYM'ye yapacakları başvuruda Türkiye'nin hangi il, hangi ilçe, hangi köyünde görev yapacağına ilişkin bilgi de yer alacak. Puan ve tercihlerine göre yerleştirmeye tabi tutulacaklar. Başvurusu onaylanan 2 bin 600 teknik eleman köylerde tarım danışmanı statüsünde çalışacak." şeklinde açıklama yaptı. (Osman İçli-İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları