KEÇELÎ NÊŞINÊ CENNET! [Avdirehîm Y.]
Seyda, melayê filon dewi rojo îne xutbi di vatêne "keçelî, korî, topalî û lengî nêşinê cennet!"
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Ekilip ağaca dönüşebilen çocuk kitabı üretildi

Ekilip ağaca dönüşebilen çocuk kitabı üretildi

11 Ekim 2016 Salı 23:23
Arjantin’de, özel yöntemler kullanılarak ağaçtan elde edilen Babam Ormandaydı adlı çocuk kitabının, tekrar ağaca dönüşmesi sağlandı.

Babam Ormandaydı (Mi Papá Estuvo en la Selva)’ adlı çocuk kitabı, okunduktan sonra toprağa ekiliyor ve bir kaç hafta içinde tekrar ağaca dönüşebiliyor.

Sanat Karavanı'ndan Saniye Kaya'nın haberine göre, yapımında ekolojik mürekkep ve asitsiz kağıdın kullanıldığı kitap, Arjantin’de 8-12 yaş arası çocuklara doğal kaynakların önemini anlatmak için tasarlandı.

Çocuklarla büyüyen bir kitap

Doğa bilincini çocuklara kazandırmayı sağlayacak kitabın bundan başka bir amacı daha bulunuyor. O ise, ‘kitapların da çocuklarla beraber büyüyebileceğini’ göstermek.

Kitap, çocuklara yalnızca doğayı koruma bilinci değil, aynı zamanda doğayla içsel bir bağ kurma, bir bütünlük sağlama becerisi de kazandırıyor. Okudukları kitabın tekrar doğaya dönüşünü izlemek ve kendileriyle beraber gün be gün büyüyen bir kitap-ağacı gözlemlemek, çocuklara harika bir deneyim fırsatı sunduğu belirtiliyor.

BasHaber

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları