Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Enerji Hatları Yeraltına Alınacak

Enerji Hatları Yeraltına Alınacak

24 Ağustos 2010 Salı 12:47
Milletvekili Yusuf Coşkun, yaptığı basın açıklamasında, 3 ilçeye enerjinin yer altından verileceğini duyurdu. Coşkun, Servi Beldesi’nin enerji nakil hattının da yenileneceğini söyledi
Milletvekili Yusuf Coşkun, yaptığı basın açıklamasında, 3 ilçeye enerjinin yer altından verileceğini duyurdu. Coşkun, Servi Beldesi'nin enerji nakil hattının da yenileneceğini söyledi.

İlçelerin buna ihtiyacı olduğunu söyleyen Coşkun, “Solhan, Genç ve Karlıova ilçe merkezlerimizdeki elektrik hatları yeraltına alınacak. Buna ilişkin ihaleler yapıldı. 1 hafta içerisinde çalışmalara başlanılacak ve ilçe merkezlerimiz daha güzel ve modern bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca, Servi Beldemizin uzun zamandır çektiği elektrik sıkıntısı sona erecek Servi Beldemizin bütün elektrik hattı yeniden yapılacak, buna ilişkin ihale de yapıldı, önümüzdeki günlerde çalışmaya başlanacak. Bununla da Servi Beldemizin elektrik sorunu tamamen çözülmüş olacaktır” diye konuştu. (Ali Yıldırım – İLKHA)

Diğer Haberler