Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ensarioğlu: Fezlekeye ’Ret’ Oyu Vereceğim

Ensarioğlu: Fezlekeye 'Ret' Oyu Vereceğim

01 Aralık 2012 Cumartesi 10:24
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, BDP'li vekillerin dokunulmazlık fezlekesine dair, "Grup kararı alınsa bile 'ret' oyu vereceğim." dedi.

Konuyu Akşam gazetesine değerlendiren Ensari oğlu, Başbakan Erdoğan'ın 'Bu konuyu kendi içimizde değerlendiriyor, konuşuyoruz' sözlerine işaret ederek şöyle dedi: Evet bu konuyu AK Parti içinde değerlendiriyoruz. Fikrimi beyan ettim. Her durumda, grup kararı alınıp Genel Kurul aşamasında da ret oyu vereceğim' dedi.

"Sayın Başbakanımız, sadece AK Parti'nin değil, Türkiye'nin de Başbakanıdır" diyen Ensarioğlu şunları söyledi: "Bazı meseleler vardır ki parti grubu karar verir ve ona uymak zorunda kalırsınız. Ama öyle meseleler de vardır ki ülkenin zarar göreceğine inanır ve her şeye rağmen doğru bildiğinizi yaparsınız. 1 Mart tezkeresinde AK Partili vekiller olayı içine sindiremedi, oy vermedi. Ülke için de çok hayırlı oldu. Dokunulmazlık meselesinde benim gibi düşünen çok sayıda isim var.

Başbakan, 'Konuyu parlamentoya getirip, kaldırmak için değerlendireceğiz' diyor. Benim kararım net. Elbette ki BDP'li vekiller yanlış iş yapıyorlar ama dokunulmazlıklarını kaldırmanın ülkeye vereceği zarar, yaratacağı gerginlik, dokunulmazlıklarını kaldırmamaktan daha tehlikeli.

94 görüntüleri ayrışmaya yol açtı
Milletvekillerinin Meclis'ten yaka paça çıkarıldığı o görüntü çok ciddi tahribat yarattı. Çok ciddi ayrışmalara neden oldu. BDP'li olmayan Kürt vekiller bile bu tahribatın izlerini silemedi. Şimdi yeniden bu görüntüleri hatırlatacak tavır, ülkeye zarar getirecek. Ben bunu dikkate alarak hareket ediyorum. Siyasetin alanını daraltırsanız, silahla şiddete gerekçeyi de kendi elinizle sunmuş olursunuz. Siyasi alanı özgürleştirmek, müsamahakar davranmak gerekir." (Hürseda Haber)

 

Diğer Haberler