Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ensarioğlu’ndan 14 Temmuz’un yasaklanmasına tepki

Ensarioğlu'ndan 14 Temmuz'un yasaklanmasına tepki

11 Temmuz 2012 Çarşamba 12:35
Galip Ensarioğlu, DTK ve BDP'nin 14 Temmuz'da Diyarbakır'da düzenlemeyi planladığı mitinge Valilik tarafından izin verilmemesine tepki gösterdi. Ensarioğlu, "Bu mitingi yasaklamak tedbir değil, bu yöntem ve yasaklama bir tedbir olarak görülmemeli" dedi.

Amed - AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, DTK ve BDP'nin 14 Temmuz'da Diyarbakır'da düzenlemeyi planladığı mitinge Valilik tarafından izin verilmemesine tepki gösterdi. Ensarioğlu, "Bu mitingi yasaklamak tedbir değil, bu yöntem ve yasaklama bir tedbir olarak görülmemeli" dedi.

AKP rejiminin Kürt halkına ve tüm muhalif kesimlere saldırıları karşısında sessizlikleri nedeniyle sık sık eleştiri konusu olan AKP’nin Kürt milletvekillerinden Galip Ensarioğlu, Diyarbakır’daki mitingin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Ensarioğlu, "Yasakları anlamlı bulmuyorum. Newroz'un yasaklanması, mitingin yasaklanması gibi. Her siyasi parti miting düzenleyebilmeli, belli bir üslup içerisinde. Bu miting haklı bir mitingse, karşılık bulur mu bulmaz mı onu da partilere bırakmak lazım. Eğer bir takım provokasyon olabileceği yönünde bilgiler varsa, devletin birimlerine düşen tedbir almaktır. Bu mitingi yasaklamak tedbir değil, bu yöntem ve yasaklama bir tedbir olarak görülmemeli. İnşallah, daha vakit var, bu kararından döner diye temenni ediyorum” dedi.

Ensarioğlu, “Dönmezse dahi yarın Diyarbakır sokaklarını, insanlarımızı zora sokacak, eylem ve protestolardan da kaçınmak lazım. Yasaklamayı dile getirmek, yasağı protesto edebilirsiniz ama insanları sokağa dökerek, Diyarbakır sokaklarını gerginliklere izin vermeyeceklerini düşünüyorum ve Diyarbakır’a zarar verecek bir yöntemden kaçınacakları kanaatindeyim" diye ekledi. ANF

Diğer Haberler