Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: Diyarbakır’a çok yanlışlar yapıldı

Erdoğan: Diyarbakır'a çok yanlışlar yapıldı

01 Nisan 2017 Cumartesi 19:16
Erdoğan, Diyarbakır'a yanlışlar yapıldığını söyledi, "Diyarbakır zulmü daha ağır şekilde yaşadı. İnsanlar inançları ve düşünceleri yüzünden çok eziyet çekti" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Biz Diyarbakırı seviyoruz, seveceğiz. Bu kardeşiniz yönetimde olduğu sürece kimse size dokunamaz. Sizin hakkınıza hukukunuza el uzatmaya kalkan herkes karşısında beni ve arkadaşlarımı bulur. Diyarbakır bizim kalbimiz. Diyarbakır Türkiye'nin mührüdür. Bizim geçmişimiz gibi geleceğimiz de ortak.16 Nisan bizim için ve Diyarbakır için yepyeni bir dönemin müjdecisi olacaktır. 

Büyük Türkiye için evet mi, güçlü Türkiye için evet miyi, istikrarlı Türkiye için evet mi?
Diyarbakır beni mahcup etmeyecek değil mi? 1000 yıldır birlikte yaşadığımız bu coğrafyada birliğimize yönelik saldırılara beraber karşı koyduk.

Cumhuriyetimizi kurarken Diyarbakır Ankara'nın yanında yer aldı. Özellikle darbe dönemlerinde, sıkı yönetim dönemlerinde Diyarbakıra yanlış yapılmadı mı?

Sizler Mevlam Kerimdir diyerek sabrettiniz

Diyarbakır zulmü daha ağır şekilde yaşadı. Sizler Mevlam Kerimdir diyerek sabrettiniz. Kardeşlerim, 2001 yılında bir araya geldik arkadaşlarımızla. 2002'de iktidara gelince kolları sıvadık, geçmişte yapılan hataları düzeltmeye çalıştık. Biz tüm sorunların çözümü için kararlı bir şekilde çalıştık.

Diyarbakır Kayapınar'da da bir şehir hastanesi çalışmamız da sürüyor.

Diyarbakır'ı, şanına yakışır bir stadyuma kavuşturmak istedik.

Diyarbakır'ı, şanına yakışır bir stadyuma kavuşturmak istedik. İnşallah bu ağustos ayında hizmete girecek. GAPın en önemli Sulama projeleri Diyarbakır'da.

Kaynak: Kurdistan24

Diğer Haberler