Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: Gerekirse özür dilerim

Erdoğan: Gerekirse özür dilerim

22 Aralık 2012 Cumartesi 07:51
Erdoğan, Roboski katliamı ile ilgili gerekirse özür dileyeceğini söyledi.

T.C. Başbakanı Receb Tayyib Erdoğan, NTV - Star ortak yayınında Oğuz Haksever, Nermin Yurteri, Nazlı Öztarhan ve Mehmet Barlas'ın sorularını cevapladı.

Kuvvetler Ayrılığı
Türkiye'de kuvvetler ayrılığını en güçlü savunan partinin lideri olduğunu ifade eden Erdoğan, "Kimse bunu eğip büküp sağa sola çekmesin. Yargının öyle zamanları oldu ki yasamanın da alnına müdahale etti, yürütmenin alanına da müdahale etti. 411 olayını yaşadık. Tarihi bir olaydır" dedi.

Roboski Katliamı
T.C. Başbakanı Erdoğan, Roboski katliamının yıl dönümü nedeniyle de; "Uludere'nin soykırım olduğunu söyleyen kişi Başbağları konuşmuyor, Yeditepe'yi, Bingöl'ü konuşmuyor. Uludere'ye ilişkin görüntülerde sadece hareketler görünüyor. Burada iki gerçek var; bir kaçakçılığı meşrulaştıralım, iki terör adına yapılıyorsa buna göz yumalım. Uludere'yi bu kadar basite indirgemeyelim. Sonuçta terörist de sivildir. Biraz sabredelim ölen 34 kişiyle ilgili yargı kararını bekleyelim. Sürekli sivil denmesini bir beyin yıkama hamlesi olarak görüyorum. Daha netice ortaya çıkmadan terör örgütü ve uzantıları kalkıyorlar bize 'illa özür dileyeceksin' diyorlar. Gerekirse özür dilerim. Bir Dersim olayını yaşamış olan CHP'nin oralı olan başkanı yaşananları neden konuşamıyor? Dersim olduğu zaman onlar tek partiydi alternatifleri bile yoktu." diye konuştu.

Ofisimde Dinleme Cihazı Bulundu
Derin devletin boş durmadığını, evinin altındaki ofisinde dinleme cihazı bulunduğunu belirten Receb Tayyib Erdoğan, "Devletin bazı kurumlarında 'derin devlet'ten kalma kötü alışkanlıklar var. Ben dâhil bu dinlemeler bitmemiştir. Devletteki derin yapı tamamen temizlendi diye bir iddia içinde olmadık. O kadar büyük bir iddiada bulunamam. Derin yapının sıfırlandığı bir ülke yoktur. Her ülkede bu tür yapılanmalar vardır. Önemli olan bu tür yapılanmaların darbelere neden olup olmadığıdır. Biz bu yapıların zararını en aza indirdik." dedi.

Asker İntiharları
Askerler arasında intihar olayları sayısının fazla olması ile ilgili soruya cevap veren Erdoğan, "Kışlada intihar genelde er ve erbaşlar arasında oluyor. Sadece intiharlar içerideki olaylarla ilgili değil. Bunların birçoğu psikolojik şeyler." dedi.

Patriotlar
T.C. Başbakanı Erdoğan, "Patriotlar Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş'a yerleştirilecek." dedi.

Suriye Olayları
Türkiye'nin Suriye politikası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Suriye'nin geleceğiyle ilgili olarak Esed'in siyasi ömrüyle ilgili süre vermedim ama gidicidir. Halk sizi istemiyorsa er veya geç gidecektir. Esed işi mezhep savaşına getirmiştir. Suriye politikasında geri adım atmayacağız." diye konuştu.

Diğer Haberler