Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: İmralı’ya da Oslo’ya da Gönderen Benim

Erdoğan: İmralı’ya da Oslo’ya da Gönderen Benim

12 Nisan 2012 Perşembe 09:32
Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘MİT krizi’ konusunda ilk kez konuştuğunu belirterek, “İmralı’ya da gönderen benim, Oslo’ya da gönderen benim” dedi.

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘MİT krizi’ konusunda ilk kez konuştuğunu belirterek, “İmralı’ya da gönderen benim, Oslo’ya da gönderen benim. Müsteşarım tarafından karşı tarafa verilen sözler değildir, yazılı değildir” dedi.

Çin’e 4 günlük bir ziyaret düzenleyen Erdoğan gezisi boyunca kendisine refakat eden gazetecilerin sorularını yanıtlarken, İmralı ve Oslo’da yapılan görüşmeler konusunda da açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nde Enis Berberoğlu’nun haberinde gazetecilerin ‘MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili ifade kararı için soruşturma yaptırdığınız doğru mu?’ sorusuna Erdoğan şu yanıtı verdi:

‘’MİT olayındaki gelişmelerde sessiz kalmak mümkün değil. Niye. Benim malum nekahat dönemime rastlayan süreçti. Benim sır küpüm. Türkiye Cumhuriyeti devletinin sır küpü. Türkiye’nin geleceğinin sır küpü. Uluslararası alanda bu görevi yapanlar ajan olarak nitelendirilir. Operasyon yapacakları zaman görevlendirmeyle devlet adına giderler. ABD, Rusya, Çin, Batı ülkelerinin hepsinde var. İmralı’ya da gönderen benim, Oslo’ya da gönderen benim. Niye, ortada bir problem var. Terör mücadelesinde başarılı olmamız lazım. Bunun için bazı bilgi alışverişlerine sahip olmamız lazım. Gazetelerde çıkanın hiçbirisi Müsteşarım tarafından verilmiş söz değil, hepsi yalandır. Yazılı değildir. Konuşmalar görüşmeler olmuştur, asla verilmiş sözler değildir. Bunu söyleyenler siyasi menfaat elde eder miyiz, acaba ne devşirebiliriz gayreti içine girmişlerdir. Gayretlerinden çok çok memnunum. Gerek öncesi, gerek sonrasında ve şimdi, ülkeme çok şeyler kazandırdı. Müsteşar yardımcılığı ve TİKA’nın başında olduğu zaman da iyiydi. İyi yetişmiş bir bürokrattır. İnsan kıyma makinesi değiliz. Bu insan takdir edilmesi gerekirken, bunu yemeye çalışan bazı mahfiller olmuştur. Ana muhalefet partisi başta olmak üzere... Yargı, görevi olmayan bir alana girdi. Bu konuda hakkı olmayan konumda kendini hissedince kusura bakmasın bizi karşısında görür. Yargı, kendini yasamanın üzerinde göremez. 250 meselesinden Müsteşar’ı yargılama süreci içine sokmaya çalıştı. Bu konuda ilk kez konuşuyorum.”   (ANF)

Diğer Haberler