Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: ”İsrail’e Göz Yumanlar Doğru Yapmıyorlar”

Erdoğan: "İsrail'e Göz Yumanlar Doğru Yapmıyorlar"

03 Nisan 2012 Salı 16:00
Başbakan Erdoğan partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşarak, İsrail'in nükleer silah sahibi olmasına göz yumanların, bunu görmezden gelenlerin, barışçıl amaçlarla yapılan nükleer araştırmalara karşı çıkmasının doğru olmayacağını ifade etti.

Başbakan Erdoğan Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılan nükleer güvenlik zirvesine ve İran ziyaretleri ile ilgili bilgi vererek, "İsrail'in nükleer silah sahibi olmasına göz yumanların, bunu görmezden gelenlerin, barışçıl amaçlarla yapılan nükleer araştırmalara karşı çıkmasının doğru olmayacağını ifade ettim, bu ayrımcılıktır." dedi

"Suriye Halkına Sırtımızı Dönmeyeceğiz"
Suriye'deki gelişmelere de değinen Erdoğan, şöyle konuştu: "BM Güvenlik Konseyi karar alamayarak, zalime dolaylı destek vermiştir. Suriye halkı her gün ölürken eli kolu bağlı beklemek zulme destek vermektir. Suriye halkına sırtımızı dönmeyeceğiz, Suriye halkını kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Suriye'de tutuklu bulunan Türk gazeteciler için girişimlerimizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Gazetecilerin Türkiye'ye gönderilmesi için her zeminde çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

4+4+4 zorunlu eğitim yasasına da değinen Başbakan Erdoğan,"Merhum Adnan Menderes'in ezan-ı şerifi aslına dönüştürmesi ne kadar muhteşemse, Cuma günü sizin yaptığınız iş de o kadar muhteşemdir. Tarih yazdınız. Aziz milletimizin hafızasında yer ettiniz, hepinizi kutluyorum." dedi.

Kemal Kılçdaroğlu'nu Seçmene Havale Ediyorum
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu İsrail'in kirli çamaşırlarını yıkamakla suçlayarak, "Kendi ülkesinin başbakanına cahil diyen, Fransa Cumhurbaşkanına methiyeler düzen, İsrail'in kirli çamaşırlarını yıkayan CHP Genel Başkanı'nı önce CHP seçmenine sonra yüce milletime havale ediyorum. Hakaretlerini onlara aynen iade ediyorum." dedi. (İLKHA)

Diğer Haberler